«Իրատես». Որ նախարարները ապրիլի 9-ից հետո պաշտոններին հրաժեշտ կտան
«Իրատես»-ը գրում է, թե ապրիլի իննից հետո ոչ արագ, այնուհանդերձ, կառավարության կազմում տեղի կունենան կադրային փոփոխություններ. պաշտոններին հրաժեշտ կտան էներգետիկայի, առողջապահության, սոցիալական ապահովության ու աշխատանքի և մշակույթի նախարարները` հաստատապես:
«Ի դեպ, մշակույթի նախարարի պաշտոնում տևական ժամանակ շրջանառվում է ոչ անհայտ, ինչպես սիրում են կրկնել արվեստի մարդիկ, «մշակույթի մեջ թաթախված», Երևանի փոխքաղաքապետ, հայաստանյան գրեթե բոլոր հայտնի համապետական (և ոչ միայն) տոների` քրիստոնեության 1700-ամյակից մինչև բանակի 15-ամյակի կազմակերպիչ, ռեժիսոր, երաժիշտ, կինոսցենարիստ, դերասան... մի խոսքով, Արամ Սուքիասյանի անունը: Ասում են նաև, թե այժմյան նախարար Արմեն Ամիրյանը կտեղափոխվի այլ աշխատանքի»,-գրում է թերթը:

«Иратес»: После 9 апреля некоторым министрам придется распрощаться с должностью
Газета «Иратес» пишет, что после 9 апреля в составе правительства, тем не менее, произойдут кадровые перестановки: с должностями точно распрощаются министры энергетических инфраструктур и природных ресурсов, труда и социального обеспечения, культуры.
«Кстати, в качестве кандидата на пост министра культуры уже длительное время муссируется имя Арама Сукиасяна, как любят говорить люди искусства – «человека из искусства», вице-мэра Еревана, организатора всех общереспубликанских мероприятий (и не только), начиная от 1700-летия христианства и до 15-летия армии, режиссера, музыканта, киносценариста, актера… Говорят также, что нынешний министр культуры Армен Амирян будет переведен на другую работу», - отмечает издание.