«Փաստ». Սերժ Սարգսյանը կդառնա՞ պաշտպանության նախարար
«Փաստ»-ը գրում է. «Բոլոր ՀՀԿ–ականները, ընդդիմությունը, քաղաքագետները, քաղտեխնոլոգները 100%–ով համոզված են, որ Սերժ Սարգսյանը ապրիլի 9–ից հետո կնստի վարչապետի աթոռին: Բոլոր գործողությունները, կիսաքողարկված ու բացահայտ հայտարարությունները դրան են հանգում: Սակայն, «Փաստ» օրաթերթի աղբյուրների վկայությամբ, այս հարցը վերջնականապես որոշված չէ»:
«Ավելին, աղբյուրը պնդում է, որ ամենավերևներում (ոչ միայն Հայաստանի) քննարկվում է մի վարկած, ըստ որի Սերժ Սարգսյանը կնշանակվի պաշտպանության նախարար: Իշխող կուսակցության ղեկավարը, այսպես, թե այնպես, ամենաազդեցիկը կլինի երկրում, եթե նույնիսկ պաշտպանության նախարար նշանակվի»,- գրում է թերթը:

«Паст»: Серж Саргсян может занять пост главы Минобороны Армении
Газета «Паст» пишет, что все члены Республиканской партии Армении, оппозиция, политологи, политтехнологи на 100 процентов уверены в том, что Серж Саргсян станет премьер-министром после 9 апреля. Об этом свидетельствуют все действия, открытые заявления и полупрозрачные намеки. Однако по свидетельству источников издания, этот вопрос не решен окончательно.
«Более того, как утверждает наш источник, в высших эшелонах власти (и не только в Армении) обсуждается некий вариант, согласно которому Серж Саргсян будет назначен министром обороны. Так или иначе, руководитель правящей партии – самый влиятельный человек в стране, если даже будет назначен министром обороны», – пишет газета.