«Փաստ». Արմեն Գևորգյանը կզբաղեցնի փոխվարչապետերից մեկի պաշտոնը
«Փաստ»-ը գրում է. «Ապրիլի 9–ից հետո նոր Սահմանադրությամբ մի քանի փոխվարչապետ կունենանք: Իշխանական վերնախավում քննարկվում է նախագահի աշխատակազմի ղեկավար, նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի հարցը»:
«Փաստի» աղբյուրի վկայությամբ, արդեն որոշվել է՝ Արմեն Գևորգյանը կզբաղեցնի փոխվարչապետերից մեկի պաշտոնը:
«Քննարկվում է նաև Վաչե Գաբրիելյանին փոխվարչապետ թողնելու հարցը, չնայած նրա «տակից տարան» կիսատ–պռատ իր նախարարությունը: Ըստ որոշ լուրերի՝ դաշնակցությունը ևս ուզում է իր կադրերից մեկին տեսնել այս պաշտոնում, սակայն դեռևս հստակ չէ, թե առաջիկայում ինչ ֆորմատով կոալիցիա կկազմվի»,- գրում է թերթը:

«Паст»: Армен Геворкян займет должность одного из вице-премьеров
Газета «Паст» пишет, что согласно новой Конституции после 9-го апреля в правительстве будет несколько вице-премьеров. В высших эшелонах власти обсуждается вопрос руководителя аппарата президента, бывшего вице-премьера Армена Геворкяна.
Как сообщают источники издания, уже решено, что Армен Геворкян займет пост одного из вице-премьеров.
«Обсуждается также вопрос назначения вице-премьером Ваче Габриеляна, хотя и у него увели его «полуминистерство». По некоторым сведениям, АРФ «Дашнакцутюн» также хочет видеть одного из своих кадров на этом посту, однако пока неясно, в каком формате будет сформирована коалиция в дальнейшем», - отмечает газета.