Շառլ Ազնավուրը, Տիգրան Համասյանն ու Անդրե Մանուկյանը՝ Ժնևի Ֆրանկոֆոնիայի համերգին
Հայ մեծագույն աստղեր, որոնց միավորել էր բեմն ու հայկական ու ֆրանկոֆոն մշակույթները միմյանց կամրջելու ցանկությունը:
Մարտի 13-ին, Ժնևում ՄԱԿ-ի կենտրոնակայանում (Palais des Nations) կայացել է Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային օրվան նվիրված համերգը:
Այս համերգը ի պատիվ Հայաստանի էր, որն այս տարի առաջին անգամ հյուրընկալելու է Ֆրանկոֆոնիայի 17-րդ գագաթաժողովը՝ հյուրընկալելով տասնյակ երկրների ղեկավարների ու կառավարությունների ներկայացուցիչների:
Մոտ 2000 հյուրերի առաջ ելույթներ են ունեցել, Անդրե Մանուկյանը, Տիգրան Համասյանը և վերջում բոլորին իր կատարմամբ հիացրել է Շառլ Ազնավուրը:

Charles Aznavour, Tigran Hamasyan and Andre Manoukian performed at Grand Concert de la Francophonie in Geneva
Prominent Armenian-born French singer-songwriter Charles Aznavour, famous jazz pianist Tigran Hamasyan and French-Armenian songwriter, jazz musician Andre Manoukian shared the stage at the 'Grand Concert de la Francophonie' held in honor of Armenia, the upcoming host country of the 17th Francophone Summit of the International Organization of French speakers.
The concert with around 2,000 in attendance took place on Tuesday at the European headquarters of the United Nations in Geneva, Switzerland.
To note, Armenia will host the 2018 Summit of International Organisation of La Francophonie in October 2018.