Կառավարությունում չինական ընկերության հետ հյուսիս-հարավ ավտոճանապարհի շինաշխատանքների ընթացքն է քննարկվել
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Հայաստանում Չինաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլունին և Powerchina International Group Limited ընկերության փոխնախագահ Դինգ Ժենգուոին: Այս ընկերության կազմում է ընդգրկված հյուսիս-հարավ ավտոմայրուղու կառուցապատման ծրագրում ներգրավված «Սինոհիդրո» ընկերությունը:
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ՝ հանդիպմանը քննարկվել են հյուսիս-հարավ ավտոճանապարհի՝ Թալին-Լանջիկ հատվածում շինաշխատանքների ընթացքին վերաբերող հարցեր, որոնք իրականացնում է «Սինոհիդրո» ընկերությունը:
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել չինական ընկերության հետ նախկինում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների, ստանձնած պարտավորությունների կատարմանը: Դինգ Ժենգուոն վստահեցրել է, որ «Սինոհիդրո»-ն հաջողությամբ իրականացնելու է հյուսիս-հարավի ավտոճանապարհի իր հատվածի կառուցման աշխատանքները և պատրաստ է առաջ մղել շինաշխատանքները:
Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է որակյալ աշխատանքների իրականացման անհրաժեշտությունը և հայտնել կառավարության պատրաստակամությունը՝ օժանդակելու չինական կողմին շինաշխատանքների ընթացքում առաջացող խնդիրներին լուծումներ տալու նպատակով:

В правительстве Армении с китайской компанией обсужден ход строительства автомагистрали «Север-Юг»
Премьер-министр Республики Армения Карен Карапетян принял чрезвычайного и полномочного посла Китая в Армении Тяня Эрлуна и вице-президента компании Powerchina International Group Limited Динга Женгуо. В состав данной компании входит вовлеченная в строительство автомагистрали «Север-Юг» компания «Синогидро». Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
На встрече были обсуждены вопросы строительства участка Талин-Ланджик дорожного коридора Север-Юг. В частности был затронут процесс выполнения  договоренностей, достигнутых с китайской компанией, и взятых обязательств.
Динг Женгуо заверил, что «Синогидро» будет успешно осуществлять строительство своей части магистрали «Север-Юг» и готова продвигать вперед строительные работы.
Карен Карапетян подчеркнул необходимость качественной работы и выразил готовность правительства оказать содействие китайской стороне в решении проблем, возникающих в ходе строительных работ.