Տեղի է ունեցել  ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի  «Պուշկին» մասնաճյուղի պաշտոնական բացումը
2017 թ. վերջում  Բանկի հաճախորդների աճող թվի սպասարկման պայամանների բարելավման նպատակով «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ գլխամասային գրասենյակի Սպասարկման բաժինը, որը գտնվում էր Նալբանդյան 46 հասցեում, տեղափոխվեց նոր ընդարձակ շենք Պուշկինի փ. 3/1 հասցեում:
Այսօր տեղի է ունեցել ՎՏԲ- Հայաստան Բանկի «Պուշկին» մասնաճյուղի պաշտոնական բացումը: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության  Նախագահ Իվան Տելեգինը և ՀՀ Կենտրոնական բանկի Խորհրդի անդամ Օլեգ Աղասյանը հյուրերի, Բանկի հաճախորդների և աշխատակիցների ներկայությամբ հանդիսավորությամբ կտրել են  ժապավենը։
Բանկից հայտնում են, որ միջոցառման հյուրերին ներկայացվել է  նորագույն սարքավորումներով համալրված և հաճախորդներին հնարավորինս արագ և հարմարավետ սպասարկման համար անհրաժեշտ բոլոր միջոցներով հագեցած  ժամանակակից և ընդարձակ մասնաճյուղը:
Այդ նպատակով «Պուշկին» մասնաճյուղում գործում է էլեկտրոնային հերթի համակարգ, առկա է հարմարավետ սպասասրահ՝ ինտերնետ մուտքի հնարավորությամբ, բանակցային սենյակներ: Իսկ հատուկ  երեխաների հետ եկած այցելուների համար  կահավորված է խաղային գոտի, որտեղ երեխաները, ծնողներին սպասելու ընթացքում, կարողանան հաճելի և օգտակար ժամանակ անցկացնել:
«Պուշկին» մասնաճյուղում հաճախորդներին տրամադրվում է ծառայությունների ամբողջական փաթեթ, ինչպես նաև իրականացվում է կորպորատիվ հաճախորդների, փոքր և միջին բիզնեսի հաշվարկադրամարկղային սպասարկում:
Բացի այդ, Բանկի հաճախորդները կարող են անձամբ իրականացնել բանկային գործարքներ 24/7 ռեժիմով ինքնասպասարկման գոտում: Ինքնասպասարկման գոտին հագեցած է բանկոմատով և տերմինալով, որի շնորհիվ հաճախորդները ցանկացած պահին կարող են համալրել բանկային/քարտային հաշիվներ, ավանդներ, գումար հանել, մարել վարկեր, կատարել վճարումներ: «Պուշկին» մասնաճյուղի հաճախորդներին  հնարավորություն է տրվում անվտանգ պահել իրենց արժեքավոր իրերը դեպոզիտար պահատուփերում:

Состоялось официальное открытие филиала «Пушкин» Банка ВТБ (Армения)
В конце 2017 г. с целью улучшения условий обслуживания нарастающего количества клиентов Банка Отдел обслуживания головного офиса ЗАО «Банк ВТБ (Армения)», расположенного на ул. Налбандяна 46, переехал в новое просторное здание, расположенное по адресу ул. Пушкина 3/1.
Согласно релизу, 20 марта 2018 г., состоялось официальное открытие филиала «Пушкин» Банка ВТБ (Армения).
Генеральный директор-Председатель Директората Иван Телегин Банка ВТБ (Армения) и Член совета Центрального банка РА Олег Агасян в присутствии гостей, клиентов и сотрудников Банка торжественно перерезали ленту.
Гостям мероприятия был представлен современный просторный филиал, оснащенный новейшим оборудованием и располагающий всеми необходимыми средствами для максимально быстрого и комфортного обслуживания клиентов.
С этой целью в филиале «Пушкин» действует система электронной очереди, расположены уютная зона ожидания с доступом в интернет, переговорные комнаты. А специально для посетителей с маленькими детьми обустроена игровая зона, в которой дети смогут весело и с пользой провести время в ожидании родителей.
В филиале «Пушкин» предоставляется полный комплекс услуг для частных клиентов, а также осуществляется расчетно-кассовое обслуживание корпоративных клиентов, малого и среднего бизнеса. Кроме этого, клиенты Банка могут лично осуществлять банковские транзакции в режиме 24/7 в зоне самообслуживания.
Зона самообслуживания оснащена банкоматом и платежным терминалом, благодаря чему клиенты в любое время могут пополнять банковские/карточные счета, депозиты, снимать деньги, погашать кредиты, осуществлять платежи. Также клиентам филиала «Пушкин» предоставляется возможность безопасного хранения своих ценностей в депозитарных ячейках.