«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է, թե «Ուշագրավ մանրամասներ են հայտնի դարձել ԱԺ «Ելք» խմբակցության նախօրեի նիստից, որի արդյունքում, հիշեցնենք, դաշինքի անդամ երեք կուսակցություններին չհաջողվեց ընդհանուր հայտարարի գալ Սերժ Սարգսյանի վարչապետ դառնալու ծրագրի դեմ պայքարի հարցում»:
«ԱԺ «Ելք» խմբակցության ղեկավար, ՔՊ վարչության անդամ Նիկոլ Փաշինյանն առանձին ճանապարհային քարտեզ է մշակել՝ «14+4» անվամբ, որը ենթադրում է 14-օրյա շուրջօրյա հանրահավաքներ և 4 օր նստացույց: Սակայն ծրագիրը միանշանակ չի ընդունվել ոչ միայն «Լուսավոր Հայաստան» և «Հանրապետություն» կուսակցությունների, այլ նաև ՔՊ-ի որոշ անդամների կողմից: Մեզ հայտնի դարձավ, որ ԼՀ կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը պնդել է, թե շուրջօրյա հանրահավաքին մարդ չի հավաքվի, պետք է խորհրդարանում պայքարել: Իսկ շուրջօրյա հանրահավաքների մասին «Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանի մտահոգություններին Փաշինյանը հակադարձել է, թե իրենց կուսակցությունն անգամ միայնակ կարող է մարդկանց փողոց բերել: Դրանից հետո գործընկերները որոշել են Փաշինյանին միայնակ թողնել՝ տեսնելու համար, թե ինչ կարող է անել»,- գրում է թերթը:

Жоховурд»: Партнеры по блоку «Елк» решили оставить Никола Пашиняна одного
Газета «Жоховурд» пишет, что появились интересные новости о вчерашнем заседании фракции «Елк», в ходе которого трем входящим в состав блока «Елк» партиям не удалось прийти к общему знаменателю в вопросе борьбы против премьерства Сержа Саргсяна, пишет
«Руководитель фракции "Елк", председатель партии "Гражданский договор" Никол Пашинян разработал отдельно дорожную карту под названием "14+4", которая предполагает 14-днневные круглосуточные митинги и 4-дневную сидячую акцию протеста. Однако программа была неоднозначно воспринята не только партиями "Светлая Армения" и "Республика",  но и некоторыми членами партии "Гражданский договор"», - отмечает газета.
Как стало известно изданию, руководитель партии «Светлая Армения» Эдмон Марукян настаивал на том, что в круглосуточных митингах никто не будет участвовать и нужно бороться в парламенте. А на обеспокоенность председателя партии «Республика» Арама Саркисяна в связи с проведением круглосуточных митингов Никол Пашинян ответил, что их партия сможет вывести людей на улицу одна. После этого партнеры решили оставить Никола Пашиняна одного, чтобы увидеть, что он может сделать», - пишет газета.