Հունաստանում մի խումբ մարդիկ հարձակվել են թուրքական բանկի վրա
Հունաստանի Կոմոտինի քաղաքում գտնվող թուրքական «Ziraat» բանկի վրա հարձակում է իրականացվել: Մի խումբ քաղաքացիներ հավաքվել են բանկի մոտ և բողոքի միջոցառում կազմակերպել։ Նրանք վանկարկել են քրդամետ կոչեր և ցուցադրել հետևյալ գրությամբ պաստառներ «Մենք Սիրիայի քրդական ուժերի կողքին ենք»:
«Էրմենիհաբեր»-ի փոխանցմամբ, այնուհետև ավելի քան 2 տասնյակ դիմակավոր անձինք սկսել են քարերով գրոհել բանկի շենքը՝ կոտրելով դռներ ու պատուհաններ:
Ոստիկանությունից հայտնել են, որ հարձակումն իրականացվել է ոչ աշխատանքային ժամերին, հետևաբար տուժածներ չկան։ Դեպքի առնչությամբ հետաքննություն է սկսվել։ Առայժմ պարզված չէ  հարձակում գործած անձանց ինքնությունը։
«Ziraat» բանկը հիմնադրվել է 1863թ.։ Գլխավոր գրասենյակը գտնվում է Անկարայում։ Այն հանդիսանում է թուրքական ամենախոշոր բանկերից մեկը։ Բանկը մասնաճյուղեր ունի աշխարհի 18 երկրներում։

Around 25 people attacked a Turkish bank in the northern Greek city of Komotini on Tuesday in response to the Turkish occupation of the town of Afrin in Syria, Greek Kathimerini newspaper reported.
The assailants, it said, were "anti-establishment anarchists" acting in solidarity with Kurdish fighters in northwest Syria.
They badly damaged the glass of the branch of Turkish state-owned Ziraat Bank, but no one was hurt, the newspaper said. So far, no one had been arrested over the incident.
It follows attacks on Turkish targets including mosques, shops and restaurants across Europe by those angered by the Turkish invasion of Afrin, the source said.