Ռուս երգիչ Վիտալի Գրաչովը, որը հայտնի է Վիտաս բեմական անվանումով, 7 օրով ձերբակալվել է փողոցում կրակելու համար: Այս մասին գրում է Լենտա.ռու-ն:
Ոստիկանությունը սկզբից Գրաչովին մեղադրանք է առաջադրել մանր խուլիգանության համար և տուգանել 500 ռուբլով, սակայն դատախազությունը չեղարկել է այդ որոշումը `ավելի կոշտ պատիժ սահմանելու համար:
Ըստ աղբյուրի՝ մարտի 22-ին Վիտասը գտնվելով ալկոհոլի ազդեցության տակ փողոցում կրակ է բացել: Հարևանների կանչով դեպքի վայր են ժամանել ոստիկանները, որոնք երգչին տարել են ոստիկանություն: Նշվում է, որ Գրաչովը սկզբում դիմադրել է, փակվել է տանը և հրաժարվել բացել դուռը:
Վիտասը պատմել է, որ կրակել է դատարկ փամփուշտներով ատրճանակից:
Նշենք, որ երգիչը հաճախ է հայտնվում ոստիկանների ուշադրության կենտրոնում: Մի քանի տարի առաջ նա զրկվել էր վարորդական իրավունքից հեծանվորդուհուն վրաերթի ենթարկելու համար:

Певца Витаса посадили в тюрьму после пьяной стрельбы на улице
Певец Виталий Грачев, более известный под псевдонимом Витас, получил семь суток административного ареста за стрельбу. Об этом сообщает «Лента.Ру» со ссылкой на РЕН ТВ.
Согласно информации, полиция изначально оштрафовала Грачева за мелкое хулиганство на 500 рублей, но прокуратура отменила это решение, чтобы добиться ужесточения наказания. По данной статье оно предусматривает до 15 суток ареста.
В ночь на 22 марта сообщалось, что Витас в нетрезвом состоянии устроил на улице стрельбу. Певца забрали сотрудники полиции, которых вызвали соседи. Отмечалось, что Грачев поначалу оказал полицейским сопротивление, заперся дома и отказался открывать дверь.
Музыкант рассказал, что стрелял по воронам из стартового пистолета (производит холостые выстрелы).
Витас известен как автор песен и исполнитель фальцетом. Выпустил более десятка музыкальных альбомов.