«Հրապարակ». Ապրիլի 17-ից հետո կձևավորվի «համաձայնության կառավարություն»
«Հրապարակ»-ը գրում է. «Մեր աղբյուրները չեն բացառում, որ ապրիլի 17-ից հետո կստեղծվի «համաձայնության կառավարություն»` ԲՀԿ-ի մասնակցությամբ, և ԲՀԿ վերջին տրանսֆորմացիաները կապված են ոչ միայն Եվրոպայի պահպանողականների կուսակցության անդամակցության պահանջների հետ` երիտասարդության լուրջ ներգրավում, գենդերային քաղաքականության ակտիվացում, գործող կառույցների առկայություն, այլև սպասվելիք` «համաձայնության կառավարության» գործոնի հետ»:
Ըստ ԲՀԿ-ին մոտ կանգնած աղբյուրների` եթե «Ծառուկյան դաշինքը» մտնի կոալիցիա, ապա կստանձնի հումանիտար երկու նախարարության` սոցապ և առողջապահության, պատասխանատվությունը և մեկ մարզպետ կունենա: Սոցապնախարարի պաշտոնում ԲՀԿ-ականները տեսնում են Կոտայքի մարզպետ Կարո Գուլոյանին։
Անգամ ասում են, որ Ծառուկյանը նախնական զրույց է ունեցել Աբովյանի ԲՀԿ-ական քաղաքապետ Վահագն Գևորգյանի հետ` Կարոյից հետո մարզը ղեկավարելու առնչությամբ։ Ասել է, որ դեռ քննարկման փուլում է հարցը՝ «վերջնական պայմանավորվածություններ չկան, բայց իմացի»:

«Грапарак»: После 17-го апреля может быть сформировано правительство национального согласия
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что после 17 апреля может быть сформировано «правительство национального согласия» с участием партии «Процветающая Армения». Как отмечает издание, последние трансформации «Процветающей Армении» связаны не только с требованиями к ее членству в партии  «Европейские консерваторы и реформисты», которые предполагают участие молодежи, активацию гендерной политики, но и с фактором создания «правительства национального согласия».
Как сообщают источники, близкие к партии «Процветающая Армения», если блок «Царукян» вступит в коалицию, он возьмет на себя ответственность за два министерства – социального обеспечения и здравоохранения, а также сможет выдвинуть одного губернатора. На должности министра труда и социальных вопросов в члены партии «Процветающая Армения» видят губернатора Котайкской области Каро Гулояна.
«Говорят даже, что Царукяна провел предварительную беседу с мэром Абовяна – представителем «Процветающей Армении» Ваагном Геворкяном в связи с возможностью перехода к руководству областью. Сказал, что вопрос пока на этапе обсуждения, "окончательной договоренности еще нет, но знай"», - пишет газета.