Մեկ օրում ՝ 6 ՃՏՊ, զոհվել է մեկ մարդ, 10-ը՝ վիրավորվել
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մարտի 29-ից 30-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 48 դեպք։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության 14, խարդախության 9, յուրացման կամ վատնման 8, թմրամիջոցի հայտնաբերման 7, մարմնական վնասվածք հասցնելու 4, պետական հասարակական ունեցվածքի գողության, ապօրինի կամ կեղծ ձեռնակատիրության, համակարգչային հանցագործության, ապօրինի ծառահատման, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման և պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության 1-ական դեպք։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի հայտնաբերման 2 դեպք։ Ընհանուր առմամբ հայտնաբերվել է «Մակարով» տիպի ատրճանակ, «ՏՕԶ» տիպի հրացան, 12 տրամաչափի մեկփողանի ողորկափող որսորդական հրացան, կրակած 2 պարկուճ և տարբեր տրամաչափի 42 փամփուշտ։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 3 և գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման 1 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 6 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 10-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие сутки в Армении произошло 6 ДТП: 1 погибший, 10 пострадавших
По данным оперативной сводки Полиции Армении, в период между 29 и 30 марта сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 48 случаев преступлений.
В частности, 14 случаев кражи личного имущества, 9 случаев мошенничества, 8 случаев присвоения или растраты, 7 случаев обнаружения наркотиков, 4 случая причинения телесных повреждений, по 1 случаю кражи государственного и общественного имущества, незаконного предпринимательства или лжепредпринимательства, киберпреступности, незаконной вырубки деревьев, служебной халатности или служебного подлога и злоупотребления должностными полномочиями.
За данный период зарегистрировано 2 случая обнаружения оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 3 случая кражи личного имущества и 1 случай умышленного уничтожения имущества.
За минувшие сутки в РА было зарегистрировано 6 ДТП: 1 человек погиб, 10 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.