Մեկ օրում ՝ 6 ՃՏՊ, զոհվել է մեկ մարդ, 10-ը՝ վիրավորվել
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մարտի 29-ից 30-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 48 դեպք։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության 14, խարդախության 9, յուրացման կամ վատնման 8, թմրամիջոցի հայտնաբերման 7, մարմնական վնասվածք հասցնելու 4, պետական հասարակական ունեցվածքի գողության, ապօրինի կամ կեղծ ձեռնակատիրության, համակարգչային հանցագործության, ապօրինի ծառահատման, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման և պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության 1-ական դեպք։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի հայտնաբերման 2 դեպք։ Ընհանուր առմամբ հայտնաբերվել է «Մակարով» տիպի ատրճանակ, «ՏՕԶ» տիպի հրացան, 12 տրամաչափի մեկփողանի ողորկափող որսորդական հրացան, կրակած 2 պարկուճ և տարբեր տրամաչափի 42 փամփուշտ։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 3 և գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման 1 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 6 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 10-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

6 road accidents with one dead, 10 injured over the past day in Armenia
According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 48 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from March 29 to March 30.
In particular, 14 cases of theft of personal property, 9 cases of fraud, 8 cases of squandering or embezzlement, 7 cases of detection of narcotics, 1 case of illegal or false entrepreneurial activity, 4 cases of infliction of bodily injuries, 1 case theft of state or public property, 1 case of cybercrime, 1 case of official forgery or official negligence, 1 case of illegal felling of trees and 1 case of abuse of official powers.
2 cases of seizure of arms and ammunition were registered.
From earlier committed crimes 3 cases of theft of personal property and 1 case of intentional destruction of property have been solved.
According to the source, over the past 1 day, 6 road traffic accidents have been registered in the republic: 1 person died, 10 people got bodily injuries of varying levels of gravity.