Նարեկ Մանասյանն ապահովել է առնվազն բրոնզե մեդալ
Ռումինիայի Թարգու-Ջիու քաղաքում ընթացող բռնցքամարտի Եվրոպայի 18-22 տարեկանների առաջնությունում քառորդ եզրափակիչ դուրս եկած Հայաստանը ներկայացնող 3 մարզիկներից 2-ը պարտություն են կրել:
Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ 56 կգ քաշային Էրիկ Պետրոսյանը պարտվել է Իսպանիան ներկայացնող Քիլս Բրոտոնս Ջոսին, իսկ 60 կգ քաշային Հրայր Շահվերդյանը զիջել է մոլդովացի Դորին Բուկսային:
91 կգ քաշային Նարեկ Մանասյանը բացահայտ առավելությամբ հաղթել է Գերմանիան ներկայացնող Լուչիան Ֆելիքսին և ապահովել է առնվազն բրոնզե մեդալ:
Այսպիսով, Հայաստանի ներկայացուցիչներից Եվրոպայի առաջնությունում պայքարը շարունակում է միայն Նարեկ Մանասյանը:

Armenian boxer Narek Manasyan secures at least bronze at U22 European Championships
Armenian boxer Narek Manasyan (91 kg) claimed a victory on Thursday at the quarterfinals of EUBC U22 European Championships underway in Targu Jiu, Romania.
Winning his bout against Lucian Felix of Germany, the Armenian athlete made it through to the semifinals of the championship, securing at least a bronze medal, the Boxing Federation of Armenia told Panorama.am.
Today is a day-off, with Narek Manasyan set to face Muslim Gadzhimagomed of Russia at the semifinals scheduled for tomorrow.
Two other representatives of Armenia – Erik Petrosyan and Hrayr Shahverdyan – dropped out of contest at the quarterfinals.