«Հրապարակ». Արմեն Սարգսյանը ինաուգուրացիայի ժամանակ միայնակ կմտնի դահլիճ
«Հրապարակ»-ը գրում է. «Այս օրերին իշխանությունը պատրաստվում է Արմեն Սարգսյանի ինաուգուրացիային, որը կընթանա ապրիլի 9-ին, ավանդական կարգով` մոտոցիկլետներ, կորտեժ, շչակներ:
Արմեն Սարգսյանին հանդիսավորությամբ կվերցնեն իր հայրական տնից` Դեմիրճյան հասցեից: Մինչ այդ` նույն հանդիսավորությամբ ՄՀՀ կտարվեն պետական և հոգևոր խորհրդանիշները․ Մատենադարանից Վեհամոր` 7-րդ դարի Ավետարանը, ՍԴ-ից` Սահմանադրության մայր օրինակը, նախագահականից` պետական դրոշը և նախագահական նշանը: Արարողակարգն սկսվելու է ժամը 12-ին։
Արմեն Սարգսյանը միայնակ կմտնի դահլիճ, աջ ձեռքը կդնի Ավետարանի ու Սահմանադրության վրա, կերդվի: Ապա կստանա Վեհափառի օրհնությունը, և ողջույնի խոսք կասի Սերժ Սարգսյանը: Դրանից հետո Արմեն Սարգսյանը կտեղափոխվի Մաշտոցի իր նստավայրը` հիանալու հարևանությամբ գտնվող Մատենադարանով»:

«Грапарак»: Во время инаугурации Армен Саркисян зайдет в зал один
Газета «Грапарак» пишет, что власти готовятся в эти дни к церемонии инаугурации Армена Саркисяна, которая состоится 9 апреля, в соответствии с традиционным протоколом – мотоциклами, кортежем и сиренами.
«Армена Саркисяна торжественно заберут из отцовского дома на улице Демирчяна. До этого, с таким же торжеством, в СКК имени Карена Демирчяна будут перевезены государственные и духовные символы: из Матенадарана – Евангелие 7-го века, из Конституционного суда – оригинал Конституции, из резиденции президента – государственный флаг Республики Армения, символ президентской власти. Церемония начнется в 12:00.
Армен Саркисян войдет в зал один, принесет присягу и клятву народу на оригинале Конституции и Евангелии седьмого века, затем получит благословение Католикоса Всех Армян, с приветственным словом выступит Серж Саргсян. После этого Армена Саркисяна перевезут в его резиденцию на Маштоца, где он будет восхищаться открывающимся видом на Матенадаран», - пишет издание.