«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ապրիլի 9-ից Բարձրագույն դատական խորհուրդն օրենքով սահմանված կարգով անցնելու է իր գործառույթների իրականացմանը՝ նշանակելով դատարանների նախագահների: Եվ ինչպես պնդում են «Ժողովուրդ»-ի աղբյուրները` ԲԴԽ-ն պատրաստվում է ՀՀ վճռաբեկ դատարանի նախագահի պաշտոնում Արման Մկրտումյանի փոխարեն նշանակել ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանին:
Հիշեցնենք՝ նա 2005-2007թթ. եղել է ՀՀ քաղաքացիական գործերով վերաքննիչ դատարանի նախագահ, 2008-2010թթ.` ՀՀ վարչական դատարանի նախագահ: Իսկ Մուկուչյանին կրկին դատական համակարգ են վերադարձնում՝ գնահատելով ընտրությունների ժամանակ նրա կատարած թվանկարչությունը:
Իր նշանակման վերաբերյալ թերթի հարցին ի պատասխան` երեկ Մուկուչյանը պատասխանել է. «Ես այսօր ԿԸՀ նախագահն եմ, հետեւաբար որպես ԿԸՀ նախագահ եմ պատասխանում հարցերին, եւ այս դաշտը դուրս է իմ գործառույթների տիրույթից,հետեւաբար ինձ կոմպետենտ եւ կոռեկտ չեմ համարում տեսակետ ներկայացնել»:

«Жоховурд»: Тигран Мукучян заменит Армана Мкртумяна
Газета «Жоховурд» пишет, что с 9-го апреля Высший судебный совет в установленном порядке приступит к осуществлению своих полномочий, назначая председателей судов. Как утверждают источники издания, Высший судебный совет собирается назначить на должность председателя Кассационного суда вместо Армана Мкртумяна председателя Центризбиркома Армении Тиграна Мукучяна.
Напомним, в 2005-2007гг. он занимал пост председателя Апелляционного суда по гражданским делам, в 2008-2010гг. – председателя Административного суда. А Тиграна Мукучяна снова возвращают в судебную систему, воздавая должное за выполненное им во время выборов рисование.
В ответ на вопрос корреспондента газеты о своем назначении Мукучян вчера заявил: «Сегодня я председатель ЦИК, следовательно, отвечаю на вопрос как глава ЦИК, эта сфера находится за пределами моих функций, следовательно, считаю некомпетентным и некорректным высказывать свое мнений».