Լոնդոնի «Արսենալ» ակումբի հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը և դարպասապահ Դավիդ Օսպինան վնասվածքի պատճառով բաց կթողնեն Անգլիայի առաջնության «Սաութհեմպտոն»-ի հետ կայանալիք հանդիպումը: Այս մասին հայտնում է BBC գործակալությունը:
Նրանք վնասվածքը ստացել են երեկ լոնդոնյան «Արսենալ»-ի ու մոսկովյան ЦСКА-ի հանդիպման ժամանակ: Եվրոպայի եզրափակչի 1/4- փուլն ավարտվել է 4:1 հաշվով՝ Մխիթարյանի թիմի հաղթանակով:
Երկրորդ խաղակեսում հայ ֆուտբոլիստը վնասվածք է ստացել ու փոխարինվել: Խաղից հետո տեղի ունեցած ասուլիսում Արսեն Վենգերը հայտարարել է, որ Մխիթարյանը վնասվածքը ստացել է ծնկի հատվածում:

Генрих Мхитарян получил травму в матче с ЦСКА и пропустит ближайший матч «Арсенала»
Армянский полузащитник лондонского «Арсенала» Генрих Мхитарян и голкипер Давид Оспина пропустят воскресный матч чемпионата Англии против «Саутгемптона», сообщает BBC.
Как известно, английский футбольный клуб «Арсенал» со счетом 4:1 победил московский
ЦСКА в первом матче ¼ финала Лиги Европы в Лондоне. Мхитарян получил повреждение во втором тайме матча и был заменен.
Главный тренер «Арсенала» Арсен Венгер на постматчевой пресс-конференции сообщил, что у Генриха Мхитаряна проблемы с коленом, однако точные сроки восстановления и степень серьезности травмы станут известны позднее по итогам медосмотра.