Հայաստանում հացի, ալյուրի արտադրությունը նվազել է
Հայաստանում 2018 թվականի հունվար-փետրվար ամիսներին արտադրվել է 44 հազար 941.8 տոննա հաց՝ 2017թ-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազելով 2.4 տոկոսով: Այս մասին Panorama.am-ին տեղեկացնում են ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայությունից:
Վիճակագրության համաձայն՝ նշված ժամանակահատվածում 14.7%-ով նվազել է նաև ալյուրի արտադրությունը. եթե 2017 թ-ի հունվար-փետրվարին արտադրվել է 29 հազար 482.3 տոննա ալյուր, ապա այս տարի՝ 25 հազար 155.9 տոննա:
Նշված ժամանակահատվածում 15.2%-ով ավելացել է հրուշակեղենի արտադրությունը՝ կազմելով 2 հազար 380.2 տոննա, մակարողենի արտադրությունը՝ 14.5%-ով (591.2 տոննա):
Վիճակագրության համաձայն` այս տարվա հունվար-փետրվարին ավելացել է նաև  ձավարեղենի արտադրությունը. մասնավորապես, հանրապետությունում արտադրվել է 154.9 տոննա ձավարեղեն` ապահովելով 1.9 տոկոսի աճ:

Bread, flour production declining in Armenia
In January-February 2018 Armenia produced 44 thousand 941.8 tons of bread which has declined by 2.4 percent to compare with the volume of bread production in the same period of 2017, the country's National Statistical Service informed in a release.
During the same period flour production also decreased by 14.7 percent making up 25 thousand 155.9 tons. The production volume of confectionery has increased by 15.2 percent making up 2. 380.2 tons, while pasta production volume rose by 14.5% percent.
According to the data provided by the NSS in January-February of this year the production of grains has increased by 1.9 percent, making up 154.9 tons produced in the republic.