ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի սպառողական վարկերը դարձել են ավելի հասանելի
Սպառողական վարկավորման պայմանների բարելավման նպատակով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հերթական անգամ նվազեցրել է “Ունիվերսալ” սպառողական վարկերի տոկոսադրույքները և բոլոր տեսակի միջնորդավճարները, դրանով իսկ ավելի հասանելի դարձնելով վարկերը հաճախորդների համար:
Ընկերությունից հայտնում են, որ «Ունիվերսալ» սպառողական վարկերը տրամադրվում են ֆիզիկական անձանց առօրյա գնումների նպատակներով՝ առանց վարկի օգտագործման նպատակը ճշտելու:
Այսուհետ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կարող են ձևակերպել առանց գույքային ապահովման սպառողական վարկ ամենաշահավետ պայմաններով.
• վարկի առավելագույն գումար` ամսական եկամատի մինչև 12-պատիկը
• տոկոսադրույք` սկսած 12%-ից
• վարկի ժամկետ` մինչև 60 ամիս:
«Ունիվերսալ» վարկը նաև ընձեռում է անձնական կամավոր ապահովագրության հնարավորություն վարկառուի համար:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի միջոցով աշխատավարձ ստացող հաճախորդների համար գործում են վարկավորման հատուկ պայմաններ:
Վարկի համար կաող են դիմել 23 տարեկան լրացած ՀՀ ռեզիդենտ ֆիզ. անձինք, ներկայացնելով անձը հաստատող փաստաթուղթ և հանրային ծառայությունների համարանիշ (սոց.քարտ):
«Ունիվերսալ» վարկերի մանրամասն պայմաններին և սակագներին կարելի է ծանոթանալ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի մասնաճյուղերում, www.vtb.am կայքում, ինչպես նաև զանգահարելով Բանկի Միասնական տեղեկատվական կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

Потребительские кредиты стали доступнее в Армении
С целью улучшения условий потребительского кредитования, Банк ВТБ (Армения) в очередной раз снизил процентные ставки и все виды комиссий потребительских кредитов «Универсал», тем самым сделав кредиты доступнее для клиентов.
Согласно релизу, потребительские кредиты «Универсал» Банка выдаются физическим лицам для любых повседневных нужд без уточнения цели использования кредита.
Отныне клиенты Банка ВТБ (Армения) могут оформить потребительский кредит без имущественного обеспечения на самых выгодных условиях:
• максимальная сумма кредита - до 12-кратного размера ежемесячного дохода;
• процентная ставка - от 12%;
• срок кредита - до 60 месяцев.
Кредит «Универсал» предоставляет также возможность осуществления личного добровольного страхования заёмщика от несчастного случая. Для клиентов, получающих зарплату через Банк ВТБ (Армения), действуют специальные условия кредитования.
За кредитом могут обращаться физические лица – резиденты РА от 23 лет, представляя документ, удостоверяющий личность и номер общественных услуг (соц. карту).
С подробными условиями и тарифами кредитов «Универсал» можно ознакомиться в филиалах Банка ВТБ (Армения), на сайте www.vtb.am, а также позвонив в Единую контактную службу Банка по номеру 87-87.