Ապրիլի 18-ին գործնական այցով առաջին անգամ Հայաստան է ժամանելու գործարարների պատվիրակություն Բրազիլիայից:
Հայաստանում Բրազիլիայի դեսպանությունից Panorama.am-ին հայտնում են, որ այցի նպատակն է ամրապնդել հայ-բրազիլական երկկողմ համագործակցության կապերը, ինչպես նաև խթանել երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական համագործակցության զարգացմանը:
Երևանում նրանց մասնակցությամբ գործարար համաժողով կանցկացվի, որի պաշտոնական բացումն իրականացնելու են ՀՀ-ում Բրազիլիայի դաշնային հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Աժեմար դե Մենդոնսա Սանկտոսը և ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ռոբերտ Հարությունյանը:
Համաժողովին զեկույց կունենան նաև Բիզնես Արմենիայի տնօրեն Արմեն Ավակ Ավակյանը, Եվրասիայում Ապեքս Բրազիլիայի գլխավոր ներկայացուցիչ Ալմիր Ամերիկոն և այլոք: Բիզնես համաժողովը կեզրափակեն Բրազիլիայից ժամանած գործարար կազմակերպությունների ներկայացուցիչները, ովքեր հանդես կգան անհատական զեկույցներով:

A business delegation of Brazil will visit Armenia for the first time on 18 April, the Embassy of Brazil in Armenia informed Panorama.am.
The visit aims to further strengthen the Armenian-Brazil bilateral ties, as well as boost the trade and economic cooperation between the two countries.
A business forum in participation of the Brazil officials will be held in Yerevan, Armenia’s capital, with the event to be officially opened by Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Brazil in Armenia, Agemar de Mendonça Sanctos and Armenia’s Deputy Foreign Minister Robert Harutyunyan.
Business Armenia’s CEO Armen Avak Avakian, Almir Américo, Head of the Eurasian Office of Apex-Brazil and other officials will deliver reports at the forum.
The event will be concluded by individual reports to be delivered by business representatives from Brazil.