Արցախի հյուսիսային շփման հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նռնականետ. ՊԲ
Ապրիլի 8-ից 14-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 300 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 3300 կրակոց:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ բացի հրաձգային զինատեսակներից, շփման գծի հյուսիսային հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (3 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են հստակորեն կատարել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

Azerbaijani forces apply grenade launcher at northern direction of Artsakh Line of Contact - Defense Army
The Azerbaijani forces violated the ceasefire along the Line of Contact between Artsakh and Azerbaijan more than 300 times over the past week (from 8-14 April), firing around 3,300 shots from firearms of different calibres towards the Armenian defense positions, the press service of the Artsakh Defense Ministry told Panorama.am.
According to the source, Azerbaijani forces applied anti-tank grenade launcher (3 shells) at northern direction of the Line of Contact.
Karabakh frontline units continue confidently carrying out their combat duties and resort to response actions in case of urgent necessity, the source added.