Արցախի հյուսիսային շփման հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նռնականետ. ՊԲ
Ապրիլի 8-ից 14-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 300 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 3300 կրակոց:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ բացի հրաձգային զինատեսակներից, շփման գծի հյուսիսային հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (3 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են հստակորեն կատարել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана нарушили режим перемирия с применением гранатомета
В период с 8 по 14 апреля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня свыше 300 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (НКР).
Противник за указанный период из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций около 3300 выстрелов.
Помимо стрелкового оружия, на северном участке линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также Автоматический станковый гранатомёт (АГС, 3 снаряда).
Передовые подразделения АО НКР продолжают четко выполнять поставленную боевую задачу, при крайней необходимости прибегая также к ответным действиям , указывается в сообщении.