Սլովակիայում երեկ կայացած Եվրոպայի կանանց առաջնության 10-րդ տուրում Էլինա Դանիելյանը կրել է 3-րդ անընդմեջ պարտությունը և զրկվել աշխարհի առաջնության ուղեգիր նվաճելու հնարավորությունից:
Հայաստանի շախմատային ֆեդերացիայից տեղեկանում ենք, որ Լիլիթ Մկրտչյանը և Մարիա Կուրսովան իրենց պարտիաներն ավարտել են հաշտությամբ: Աննա Սարգսյանը և Մարիա Գևորգյանը հաղթանակներ են տոնել, իսկ Սիրանուշ Ղուկասյանը պարտվել է:
10-րդ տուրից հետո աղյուսակը շարունակում է միանձնյա գլխավորել Վալենտինա Գունինան: Լիլիթ Մկրտչյանը և Մարիա Կուրսովան վաստակել են 6-ական միավոր, Էլինա Դանիելյանը և Աննա Սարգսյանը՝ 5.5-ական:
Այսօր տեղի կունենա Եվրոպայի կանանց առաջնության վերջին տուրը, որը կմեկնարկի Երևանի ժամանակով 13.00-ին:

Armenian chess player Elina Danielyan suffered her third defeat in a row at Round 10 of European Individual Women Chess Championship held in Slovakia on Wednesday, missing the chance to be qualified for the World Chess Cup.
Two other representatives of Armenia – Lilit Mkrtchian and Maria Kursova – drew their games in this round, the Chess Federation of Armenia told Panorama.am.
Anna Sargsyan and Maria Gevorgyan celebrated victories at Round 10, while Siranush Ghukasyan lost his game.
After ten rounds, Russian Valentina Gunina is solely leading the table. Lilit Mkrtchian and Maria Kursova have collected 6 points apiece, while Elina Danielyan and Anna Sargsyan have 5.5 points.