Պաշտպանի ներկայացուցիչներն այցելում են ոստիկանության բաժիններ
Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի թեժ գծին ստացվել են ահազանգեր ոստիկանության կողմից այսօրվա հավաքի մասնակիցների բերման ենթարկելու մասին։
ՄԻՊ աշխատակազմից հայտնում են, որ պաշտպանի հանձնարարությամբ աշխատակազմի արագ արձագանքման խմբերն այս պահի դրությամբ այցելել են Ոստիկանության Էրեբունու, Կենտրոնականի և Արաբկիրի բաժիններ։ Հատուկ ուշադրություն է դարձվում բերման ենթարկելու հիմքերին։
Նշվում է, որ Երևանում հավաքներ նախաձեռնելու առաջին պահից սահմանվել է աշխատանքի արտակարգ գրաֆիկ, ստեղծվել են աշխատանքային խմբեր, որոնք, ըստ մասնագիտական ուղղությունների, իրականացնում են թե՛ հավաքների շուրջօրյա դիտարկում, թե՛ այցեր՝ կապված հավաքների մասնակիցներին ոստիկանության կողմից մեկուսացնելու փաստերի հետ, և թե՛ ԶԼՄ-ների հրապարակումների ու սոցիալական ցանցերի մշտադիտարկում:

The hotline of the Human Rights Defender's (HRD) Office has received calls on detention of today's demonstration participants, the office said in a statement.
By the instruction of Armenia’s Ombudsman the rapid reaction groups of the office have already visited Erebuni, Central and Arabkir divisions of the Yerevan Police, with special attention paid to the reasons behind the apprehension of opposition activists.
The HRD’s Office also informs that from the very beginning of Yerevan protests an emergency schedule has been set up in the capital, working groups have been created, which, based on their professional direction, carry out round-the-clock monitoring of the demonstrations, conduct visits related to the facts of isolation of protesters by police, as well as monitor media publications and social networks.