Կոնվերս Բանկը Converse Bank Yerevan Spring Run 2018 վազքի մարաթոնի հովանավորն է: Նախատեսվում է, որ սիրողական վազքի այս գարնանային մարաթոնին կմասնակցի մոտ հազար վազորդ:
«Բանկը պարբերաբար աջակցում է նման միջոցառումների կազմակերպմանը՝ իր ավանդը ներդնելով առողջ ապրելակերպի խրախուսման, սպորտի հանրայնացման հարցում: Ըստ որում, մենք հանդես ենք գալու ոչ միայն որպես մարաթոնի հովանավոր, այլև մասնակից»,-հայտնում են Կոնվերս Բանկից:
Կոնվերս Բանկ հովանավորել է նաև նախորդ տարի՝ աշնանը կայացած Վազքի կիսամարաթոնը, իսկ Բանկի աշխատակիցների թիմը՝ վազորդների հետ, հաղթահարել է վազքի բոլոր բարդությունները:
«Բանկի 25-ամյակի միջոցառումների շրջանակներում սա այս տարի առողջ ապրելակերպի խրախուսմանը միտված առաջին նախաձեռնությունն է: Առաջիկայում Բանկը կսկսի ևս մեկ՝ ավելի լայնամասշտաբ նախագծի իրականացում, որի շրջանակներում Երևանի, Հայաստանի տարբեր մարզերի և Արցախի բնակիչների համար կկառուցվեն մարզահրապարակներ »,-ասված է Բանկի տարածած հաղորդագրության մեջ:

Конверс Банк является спонсором марафона «Конверс Банк - Весенний забег 2018г. в Ереване».
Согласно релизу, ожидается, что в этом весеннем марафоне любительского бега примут участие около тысячи бегунов.
«Банк оказывает регулярное содействие в проведении подобных мероприятий, внося свой вклад в продвижение здорового образа жизни и популяризацию спорта. Следует отметить, что мы будем выступать в роли не только спонсора, но и участника марафона», – отметили в Конверс Банке.
Напоминается, что Конверс Банк также спонсировал полумарафон, состоявшийся осенью прошлого года, а команда сотрудников Банка, вместе с бегунами, преодолела все трудности забега.
«Это первая инициатива по продвижению здорового образа жизни, приводящаяся в текущем году в рамках мероприятий, посвященных 25-летию Банка. В ближайшее время Банк приступит к осуществлению еще одного, более крупномасштабного проекта, в рамках которого для жителей Еревана, а также разных регионов Армении и Арцаха, будут построены спортивные площадки», – сказали в Банке.