Կոնվերս Բանկը Converse Bank Yerevan Spring Run 2018 վազքի մարաթոնի հովանավորն է: Նախատեսվում է, որ սիրողական վազքի այս գարնանային մարաթոնին կմասնակցի մոտ հազար վազորդ:
«Բանկը պարբերաբար աջակցում է նման միջոցառումների կազմակերպմանը՝ իր ավանդը ներդնելով առողջ ապրելակերպի խրախուսման, սպորտի հանրայնացման հարցում: Ըստ որում, մենք հանդես ենք գալու ոչ միայն որպես մարաթոնի հովանավոր, այլև մասնակից»,-հայտնում են Կոնվերս Բանկից:
Կոնվերս Բանկ հովանավորել է նաև նախորդ տարի՝ աշնանը կայացած Վազքի կիսամարաթոնը, իսկ Բանկի աշխատակիցների թիմը՝ վազորդների հետ, հաղթահարել է վազքի բոլոր բարդությունները:
«Բանկի 25-ամյակի միջոցառումների շրջանակներում սա այս տարի առողջ ապրելակերպի խրախուսմանը միտված առաջին նախաձեռնությունն է: Առաջիկայում Բանկը կսկսի ևս մեկ՝ ավելի լայնամասշտաբ նախագծի իրականացում, որի շրջանակներում Երևանի, Հայաստանի տարբեր մարզերի և Արցախի բնակիչների համար կկառուցվեն մարզահրապարակներ »,-ասված է Բանկի տարածած հաղորդագրության մեջ:

Converse Bank is the sponsor of Yerevan Spring Run 2018 marathon. As the Bank reported in a release, it is expected that about one thousand runners will take part in this spring marathon of amateur race. "The Bank regularly supports such events, making its contribution to encouragement of healthy lifestyle and popularization of sports. It should be also mentioned that we will act not only as the sponsor of the marathon, but also as its participant," the source said.
It is reminded that Converse Bank also sponsored the half-marathon held last autumn, and the team of the Bank's employees, together with the runners, overcame all difficulties of the race.
"This is the first initiative aimed at encouragement of healthy lifestyle organized this year within the framework of the events dedicated to the 25th anniversary of the Bank. In the nearest future the Bank will launch another, more extensive project, within the framework of which sports grounds will be built for residents of Yerevan and different regions of Armenia and Artsakh," the release said.