Արցախի ՊՆ. Նկատվում են ադրբեջանական բանակի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի ակտիվ տեղաշարժեր
Ապրիլի 21-ի ժամը 14:25-ից սկսած արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի զինատեսակներից ինտենսիվորեն խախտում է հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Նման հաղորդագրություն է տարածել ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
«Բացի հրադադարի ռեժիմի խախտումներից, շփման գծի տարբեր հատվածներում, մասնավորապես՝ արևելյան և հարավ-արևելյան ուղղություններում, նկատվում են ադրբեջանական բանակի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի ակտիվ տեղաշարժեր:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ուշադրությամբ հետևում են հակառակորդի գործողություններին և անհրաժեշտության դեպքում դիմում իրավիճակից բխող քայլերի»,-ասված է Արցախի ՊՆ տարածած հաղորդագրության մեջ:

Artsakh Army records active dislocation of Azerbaijani forces at the Line of Contact
The Azerbaijani forces have intensively violated the ceasefire along the Line of Contact between Artsakh and Azerbaijan since 14:25 on April 21, using firearms of different calibers, Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic (NKR-Artsakh) reported in a statement.
"Apart from violations of the ceasefire regime, active dislocations of the equipment and manpower of the Azerbaijani forces are recorded on eastern and south-eastern directions of the Line of Contact," the ministry reported.
"Defense Army frontline units keep a close watch on adversary actions and take related measures upon necessity," the statement concludes.