Ցանկացած ոչ կայուն վիճակ բերում է նաև ֆինանսական անկայունության. Արթուր Ջավադյան
«Ես դեռ անալիզ չեմ արել, բայց անկախ ու ինստիտուցիոնալ կառույցները պարտավոր են այսօր լինել առաջին գծում ու պարտավոր են ապահովել կայությունը երկրում»,- այս մասին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանն՝ անդրադառնալով Սերժ Սարգսյանի հրաժարականին:
Հարցին, թե ներկա իրավիճակն ինչ ազդեցություն կարող է ունենալ դրամի փոխարժեքի վրա, Արթուր Ջավադյանը պատասխանեց. «Ցանկացած ոչ կայուն վիճակ բերում է նաև ֆինանսական անկայունության»:
Դիտարկմանը՝ սպառնալիքներ կա՞ն, որ դրամը կարող է արժեզրկվել, ԿԲ նախագահն ասաց, որ այդպիսի սպառնալիքներ չի տեսնում. «Բայց բոլոր այն միջոցառումները, որոնք մշտապես արել ենք, հիմա նորից իրականացնում ենք»:

Глава Центробанка Армении Артур Джавадян: Угрозы обесценивания армянской валюты нет
«Я пока не проанализировал, однако независимые и институциональные структуры сегодня обязаны обеспечивать стабильность в стране», – сказал журналистам в мемориальном комплексе «Цицернакаберд» в Ереване председатель Центрального банка РА Артур Джавадян, коснувшись отставки Сержа Саргсяна с поста премьер-министра Армении.
В ответ на вопрос, как может отразиться сложившаяся в стране ситуация на курсе армянской валюты – драма, Артур Джавадян сказал: «Любая нестабильность негативно отражается и на финансовом рынке».
В ответ на вопрос, есть ли угроза обесценивания армянской национальной валюты, Джавадян заявил: «Подобной угрозы не вижу. Но мы в полной мере осуществляем все необходимые мероприятия».
Напомним, 23 апреля на фоне продолжающихся в Армении массовых мирных протестов Серж Саргсян подал в отставку с поста премьер-министра республики. Позднее президент Армении Армен Саркисян подписал указ, приняв отставку правительства РА.