Հուսով եմ՝ հաջորդ շաբաթ Արմեն Ջիգարխանյանը կվերադառնա թատրոն. Արթուր Սողոմոնյան
ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանը մի քանի օր հիվանդանոցում կանցկացնի: Այս մասին ՌԻԱ Նովոստին ասել է ռեժիսորի ընկերը՝ Արթուր Սողոմոնյանը:
«Բժիշկները խորհուրդ են տվել հոսպիտալացնել: Առաջին հետազոտությունները կրիտիկական որևէ շեղումներ չկան, բայց կան որոշակի խնդիրներ: Հուսով եմ, որ հաջորդ շաբաթ Ջիգարխանյանը կկարողանա վերադառնալ թատրոն»,- նշել է նա:
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ներում հայտնվել էր տեղեկատվություն, որ դերասանը Մոսկվայում շտապ հոպիտալացվել է և գտնվում է կոմայի մեջ: Սակայն Սողոմոնյանը հերքել է այդ լուրերը: Նրա խոսքով՝  բժիշկները խորհուրդ են տվել հոսպիտալացնել այն բանից հետո, երբ Ջիգարխանյանը վերջին օրերին իրենց թույլ է զգացել, սակայն նրա վիճակը նորմալ է:

Друг Армена Джигарханян опроверг слухи о том, что актер находится в коме
Друг Армена Джигарханян Артур Согомонян опроверг РИА Новости слухи о том, что актер находится в коме.
Ранее в СМИ появились сообщения со ссылкой на источники в медицинских кругах о том, что актер экстренно госпитализирован в Москве и находится в коме.
«Он не в коме, это неправда», – сказал Согомонян.
По его словам, актер и режиссер Армен Джигарханян проведет в больнице несколько дней. «Врачи рекомендовали госпитализацию. Первые исследование никаких критических отклонений не обнаружили, но есть определенные проблемы. <…> Надеюсь, на следующей неделе уже сможет вернуться в театр», – сказал он.