Մեկ օրում հանրապետությունում արձանագրվել է 11 ՃՏՊ, տուժել է 16 մարդ
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` ապրիլի 26-ից 27-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 23 դեպք։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 10, խարդախության 3, բռնաբարության կամ բռնաբարության փորձի և անձնական ունեցվածքի գողության 2-ական, սպանության փորձի, կողոպուտի, յուրացման կամ վատնման, դրամանենգության, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման և իշխանության ներկայացուցչի նկամամբ բռնության 1-ական դեպք։
Ընդհանուր առմամբ հանձնվել է 2 նռնակ, ինքնաձիգի 1 պահունակ և տարբեր տրամաչափի 78 փամփուշտ։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 1 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 11 պատահար, ինչի հետևանքով 16 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 23 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from April 26 to April 27.
In particular, 10 cases of infliction of bodily injuries, 3 cases of swindling, 2 cases of theft of personal property, 2 cases of rape or attempted rape, 1 case of attempted murder, 1 case of robbery, 1 case of squandering or embezzlement, 1 case of abuse of official power and 1 case of use of violence against a representative of authority.
2 cases of voluntary surrender of arms and ammunition were registered.
From earlier committed crimes 1 case of theft of personal property has been solved.
Over the past 1 day, 11 road traffic accidents have been registered in the republic: 16 people got bodily injuries of varying levels of gravity, the source added.