«Ժողովուրդ». ՀՀԿ ներսում իրավիճակ է փոխվել
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է` ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամների հետ օրերս տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ ակնարկել էր կուսակցության ղեկավարի փոփոխության մասին: Ավելին` նա ՀՀԿ-ականներին ասել էր, թե ամեն ինչում պետք է լսեն և ենթարկվեն Կարեն Կարապետյանին` այդպես ակնարկելով, որ նրան է փոխանցում ՀՀԿ ղեկավարի պաշտոնը»:
Սակայն, «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով, ՀՀԿ ներսում իրավիճակ է փոխվել. «Սերժ Սարգսյանը շարունակելու է մնալ ՀՀԿ նախագահի պաշտոնում: Փոխարենը չի բացառվում` Կարեն Կարապետյանը հերթական անգամ լքի Հայաստանը` վերադառնալով «Գազպրոմ», իր նախկին աշխատանքին:
Բանն այն է, որ հանրապետական պատգամավորների ու Կարեն Կարապետյանի միջև անջրպետն այս ընթացքում ավելի է խորացել: Սա այն բանից հետո, երբ Սերժ Սարգսյանի հրաժարականով խանդավառված` Կարեն Կարապետյանը փորձեց ամեն գնով իրենով անել վարչապետի պաշտոնը` արհամարհելով կուսակիցներին և այդ հարցում օժանդակություն փնտրելով դրսից: Սա ակնհայտորեն դուր չի եկել նաև Սերժ Սարգսյանին` դրանից բխող բոլոր հետևանքներով հանդերձ»:

«Жоховурд»: В Республиканской партии ситуация изменилась
Газета «Жоховурд» пишет, что как известно, во время состоявшейся на днях встречи с членами фракции Республиканской партии председатель РПА Серж Саргсян заявил о возможности смены лидера партии. Более того, он сказал представителям РПА, что они во всем должны слушаться и подчиняться Карену Карапетяну, тем самым намекая, что передает бразды правления партией ему.
«Однако по сведениям издания, ситуация в РПА изменилась: Серж Саргсян продолжает оставаться председателем партии. Вместо этого не исключается, что Карен Карапетян в очередной раз покинет Армению и вернется к своей прежней работе в «Газпроме».
Дело в том, что разногласия между представителями РПА и Кареном Карапетяном за этот период еще более обострились. Это произошло после того, когда воодушевившись отставкой Сержа Саргсяна, Карен Карапетян попытался любой ценой остаться на посту премьера и, игнорируя коллег по партии, искать поддержку за пределами Армении. Это явно не понравилось также Сержу Саргсяну, со всеми вытекающими последствиями», - пишет газета.