Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մայիսի 2-ից 3-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 14 դեպք։
Մասնավորապես՝ մարմնական վնասվածք հասցնելու 7, յուրացման կամ վատնման 2, անձնական ունեցվածքի գողության, խարդախության, գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման, համակարգչային հանցագոծության և պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 1-ական դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու 2-ական և անձնական ունեցվածքի գողության 1 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 13 պատահար, ինչի հետևանքով 18 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

A total of 13 road traffic accidents were registered in Armenia from 2 to 3 May, leaving 18 people injured, according to the operations reports of the Armenian Police.
In the same period, 14 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions across the country.
In particular, 7 cases of infliction of bodily injuries, 2 cases of squandering or embezzlement, 1 case of swindling, 1 case of theft of personal property, 1 case of intentional destruction of property, 1 case of cybercrime, 1 case of abuse of official power were uncovered from 2 to 3 May.
From earlier committed crimes 2 cases of infliction of bodily injuries and 1 case of theft of personal property were solved in the past day.