Հայաստանի օդանավակայաններում ուղևորահոսքն աճել է 10.4 տոկոսով
Հայաստանի Հանրապետության երկու օդանավակայանների ուղևորահոսքը 2018 թվականի հունվար-ապրիլ ամիսներին կազմել է 737 861 մարդ, որը 10.4 տոկոսով գերազանցում է նախորդ տարվա նույն ամիսների ցուցանիշը:
Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչությունից տեղեկացնում են, որ ընթացիկ տարվա ապրիլ ամսին ՀՀ երկու օդանավակայաններում ուղևորահոսքը կազմել է 212 782 մարդ՝ 2017 թվականի նույն ամսվա ցուցանիշը գերազանցելով 12.9 տոկոսով:
2018 թվականի ապրիլ ամսին Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում ուղևորահոսքը կազմել է 200 712 մարդ՝ 9.6 տոկոսով գերազանցելով նախորդ տարվա ապրիլ ամսվա ցուցանիշը:
2018 թվականի հունվար-ապրիլ ամիսներին, 2017 թվականի նույն ամիսների հետ համեմատած, «Զվարթնոց» օդանավակայանում գրանցվել է ուղևորահոսքի 6.8 տոկոս աճ:
2018 թվականի ապրիլ ամսին Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանում ուղևորահոսքը կազմել է 12 070 մարդ: 2017 թվականի նույն ամսին ուղևորահոսքը կազմել է 5283 մարդ:
«Շիրակ» օդանավակայանում 2018 թվականի հունվար-ապրիլ ամիսներին ուղևորահոսքը կազմել է 44 025 մարդ՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածում կազմելով 19 189 մարդ:

ГУГА: В январе-апреле в аэропортах Армении пассажиропоток вырос на 10,4 %
Международные аэропорты Армении – ереванский «Звартноц» и гюмрийский «Ширак» – в январе-апреле 2018 года обслужили 737 861 пассажира, что больше аналогичного показателя 2017 года на 10,4 %. Об этом сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении.
Рост пассажиропотока через воздушные ворота страны в апреле 2018 года, по сравнению с апрелем 2017 года, составил 12.9 % – аэропорты обслужили 212 782 пассажиров.
В апреле 2018  года ереванский аэропорт «Звартноц» обслужил 200 712  пассажиров, что выше показателя за апрель 2017 года на 9,6%.
В январе-апреле 2018 года, по сравнению с аналогичным периодом 2017 года, в «Звартноце» пассажиропоток вырос на 6,8%.