«Հրապարակ»-ը գրում է. «Երեկ ՀՀԿ ԳՄ, ապա ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության նիստերի ժամանակ Սերժ Սարգսյանը հայտարարել է, որ կայացվել է քաղաքական որոշում՝ ընտրել Նիկոլ Փաշինյանին։ Տեղից ընդվզելու նշաններ են եղել, ինչը նա սաստել է և հորդորել ստանձնել քաղաքական գրագետ ընդդիմության դերակատարություն, փորձել վերագտնել նախկին ինքնավստահությունը և պատրաստվել նոր իրողություններին։
Ըստ այդմ որոշվել է, որ Փաշինյանին անհրաժեշտ 9-10 ձայնն ապահովելու են։ Երբ խոսք է գնացել, թե ով պետք է քվեարկի կողմ, գրեթե ոչ ոք չի ցանկացել այդ «սև» գործը ստանձնել։ Բայց որոշվել է, որ 2 ձայն կտան փոքրամասնությունները, մի քանի ձայն՝ գեներալները, մնացածը կապահովի օլիգարխիան։
Սերժ Սարգսյանը շեշտել է, որ աշխարհի ոչ մի երկրում իշխանափոխությունից հետո առնետավազքից չեն խուսափում, և շնորհակալություն է հայտնել թիմին հավատարմության համար»։

Газета «Грапарак» пишет, что вчера во время заседания Исполнительного органа Республиканской партии Армении, а затем и фракции РПА Серж Саргсян заявил, что принято политическое решение выбрать Никола Пашиняна.
«Некоторые попытались выразить недовольство, однако он пресек эти попытки и призвал проявить политически грамотное отношение к роли оппозиции, попытаться вернуться к прежней самоуверенности и подготовиться к новым реалиям. Посему было решено, что необходимые Пашиняну 9-10 голосов будут обеспечены. Когда речь зашла о том, кто должен проголосовать за, почти никто не хотел брать на себя это «черное дело». Однако было решено, что 2 голоса предоставят представители национальных меньшинств, несколько голосов обеспечат генералы, а остальные голоса – олигархия. Серж Саргсян отметил, что ни в одной стране мира после смены власти не удавалось избежать «бегства крыс с тонущего корабля» и поблагодарил команду за верность», - пишет издание.