Հայ-ադրբեջանական սահմանին վնասազերծված անձինք Բանգլադեշի քաղաքացիներ են
Հայ-ադրբեջանական սահմանը խախտելու փորձի ժամանակ հայ դիրքապահների կողմից վնասազերված խմբի անդամները Բանգլադեշի քաղաքացիներ են: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վիգեն Սարգսյանը:
«Դիրքապահները սահմանային ռեժիմը խախտելու պահին կարողացել են վնասազերծել 6 հոգուց բաղկացած խմբի: Նրանք Բանգլադեշի քաղաքացիներ են: Դիրքապահները նրանց փոխանցել են Ազգային անվտանգության ծառայությանը»,- նշեց Վիգեն Սարգսյանը:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 8-ի գիշերը ՀՀ-Ադրբեջանական սահմանը խախտելու փորձի ժամանակ հայ դիրքապահների կողմից գերեվարվել են վեց օտարերկրյա անձիք:

Виген Саркисян: Задержанными при нарушении армяно-азербайджанской границы являются 6 граждан Бангладеш
И.о. министра обороны Армении Виген Саркисян сегодня на пресс-конференции коснулся сообщения о задержании 6 иностранцев при попытке нарушения армяно-азербайджанской границы.
Отметим, накануне, 8 мая, пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян написал: «Минувшей ночью, при попытке нарушения армяно-азербайджанской границы, армянскими военнослужащими задержаны 6 иностранцев».
Как сообщил сегодня Виген Саркисян, задержанными являются гражданами Бангладеша.
«Несущие боевое дежурство военнослужащие в момент нарушения пограничного режима обезвредили группу из 6 граждан Бангладеш. Все они переданы Службе национальной безопасности Армении», – сказал Виген Саркисян.