Վարդան Արամյանը վայր է դնում ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատարի լիազորությունները
Վարդան Արամյանը վայր է դնում ՀՀ ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատարի լիազորությունները: Այս մասին նա գրել է իր ֆեյսբուքյան էջում:
«ՀՀ կառավարության կազմում ինձ վստահվել էր զբաղեցնել ֆինանսների նախարարի պաշտոնը, որին վերաբերվել եմ մեծ պատասխանատվությամբ:
Մեր թիմով նպատակադրվել էինք լուծել մեր երկրի համար մի շարք առանցքային խնդիրներ, դիմակայել մարտահրավերներին և դրանք պատվով հաղթահարել: Այս կարճ ժամանակահատվածում փորձել եմ անել հնարավորը պետական ֆինանսների կառավարման ոլորտում դրական զարգացումներ գրանցելու համար` ի նպաստ մեր երկրի ապագայի:
Վայր եմ դնում ՀՀ ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատարի լիազորությունները՝ հույս ունենալով, որ նոր կառավարությունը կշարունակի արդյունավետ լուծումներ գտնել մեր երկիրն առավել բարեկեցիկ ու տնտեսապես կայուն դարձնելու բարդ և պատասխանատու գործում:
Շնորհակալ եմ ՀՀ ֆինանսների նախարարության ողջ անձնակազմին՝ նվիրումի, բարձր արհեստավարժության և արդյունավետ աշխատանքի համար: Շնորհակալ եմ լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին իրենց օպերատիվ և անաչառ լուսաբանման համար: Շնորհակալ եմ նաև բոլոր նրանց, ում հետ պատիվ եմ ունեցել աշխատել:
Մաղթում եմ մեր երկրին խաղաղություն, տնտեսական կայունություն և զարգացման նոր հեռանկարներ, իսկ նոր կառավարությանը՝ հաջողություններ իր նախաձեռնություններում և ջանքերում: Միաժամանակ վստահեցնում եմ, որ ամենայն պատասխանատվությամբ կատարելու եմ նախարարի պաշտոնակատարի բոլոր գործառույթները մինչև նորանշանակ նախարարի կողմից սույն պաշտոնի ստանձնումը՝ սահուն անցումն ապահովելու համար»,- գրել է Վարդան Արամյանը:

И.о. министра финансов Армении Вардан Арамян подал в отставку
И.о. министра финансов Армении Вардан Арамян на своей странице в социальной сети Facebook сообщил о сложении своих полномочий.
«В составе правительства Республики Армения мне было доверено занимать должность министра финансов, к чему я подходил с большой ответственностью.
Нашей командой мы стремились решить ряд ключевых для нашей страны проблем, противодействовать вызовам и преодолеть их  с честью. За этот короткий промежуток времени я попытался сделать все возможное для достижения позитивных изменений в сфере управления государственными финансами  – в интересах будущего нашей страны.
Я складываю полномочия исполняющего обязанности министра финансов, надеясь, что новое правительство продолжит находить эффективные решения, чтобы сделать нашу страну более процветающей и экономически стабильной», – отметил в частности Арамян.
«Одновременно уверяю, что со всей ответственностью буду исполнять все функции и.о. министра до вступления в должность новоназначенного министра – с целью обеспечения плавного перехода»,  – указал он.