Սկսվել է Կոնվերս Բանկի՝ երեք արժույթով պարտատոմսերի տեղաբաշխումը
Ապրիլի 26-ից սկսվել է Կոնվերս Բանկի պարտատոմսերի՝ 2018թ առաջին թողարկման տեղաբաշխումը: ՀՀ դրամով և ԱՄՆ դոլարով պարտատոմսերին զուգահեռ թողարկվել են նաև Եվրո արժույթով պարտատոմսեր:
Կոնվերս բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայության հաղորդմամբ՝ դրամային պարտատոմսերի թողարկման ընդհանուր ծավալը 3 մլրդ դրամ է՝ տարեկան 9,5 տոկոս արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ: Դոլարային պարտատոմսերի թողարկման ընդհանուր ծավալը 10 մլն ԱՄՆ դոլար է՝ տարեկան 5,25 տոկոս արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ: Եվրո արժույթով պարտատոմսերի թողարկման ընդհանուր ծավալը 5 մլն Եվրո է՝ տարեկան 4 տոկոս արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ:
Բոլոր արժույթներով պարտատոմսերի շրջանառության ժամկետը 36 ամիս է՝ նախորդ թողարկումների 24 ամիս ժամկետի փոխարեն: Արժեկտրոնների վճարման պարբերականությունը կիսամյակային է:
Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ավարտը նախատեսված է 2018 թվականի սեպտեմբերի 1-ին, ինչից հետո պարտատոմսերը ցուցակվելու են «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» ԲԲԸ ֆոնդային բորսայի կորպորատիվ պարտատոմսերի հարթակում՝ երկրորդային շուկայում շրջանառվելու համար:
Պարտատոմսերը երաշխավորված են Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի կողմից:

The first placement of Converse Bank’s bonds in 2018 started on April 26. Along with AMD and USD bonds, Euro bonds have been issued as well, the bank’s press service said.
The total volume of the issued AMD bonds is 3 billion AMD, with 9.5% coupon rate per annum. The total volume of the issued USD bonds is 10 million USD, with 5.25% coupon rate per annum. Lastly, the total volume of the issued Euro bonds is 5 million Euro, with 4% coupon rate per annum.
The maturity period of the bonds issued in all three currencies is 36 months instead of the previously noted 24 months maturity. The coupon payment frequency is semi-annual.
Placement of the bonds will be completed on September 1, 2018 and will be followed by listing of the bonds on the corporate bonds platform of the NASDAQ OMX Armenia OJSC stock exchange, for trading in the secondary market.