Մխիթարյան. Ուզում եմ դառնալ «Արսենալ»-ի լեգենդը
«Հորս շնորհիվ եմ սկսել ֆուտբոլով հետաքրքրվել` տեսնելով, թե ինչպես է խաղում»,- այս մասին ասել է Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի և Լոնդոնի «Արսենալ»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը՝ FourFourTwo-ի հետ հարցազրույցում։
Մխիթարյանը պատմել է, որ հեշտ չի եղել 13 տարեկանում մեկնել Բրազիլիա, հեռու լինելով ընտանիքից և ծնողներից, բայց ֆուտբոլիստ դառնալու համար պետք էր հաղթահարել այդ ամենը։
Հայազգի ֆուտբոլիստը պատմել է նաև «Մետալուրգ»-ում և «Շախտյոր» անցկացրած օրերի մասին: Խոսելով «Արսենալ» տեղափոխվելու մասին, Մխիթարյանն ասել է, որ շատ էր ցանկանում խաղալ այնպիսի թիմում, որը սիրում է հարձակվել։

Генрих Мхитарян рассказал, почему именно сделал выбор в пользу «Арсенала»
Армянский полузащитник лондонского «Арсенала» и капитан сборной Армении Генрих Мхитарян в беседе с корреспондентом FourFourTwo рассказал, почему сделал выбор в пользу «канониров».
«Когда я узнал, что могу перейти из "Манчестер Юнайтед" в "Арсенал", то сказал: "Да, я этого хочу!"», – заявил FourFourTwo Мхитарян.
«Я не думал дважды. Для меня важно играть в атакующей команде. Не мог и представить лучшего начала. Я скучал по игре в атаке. Я перешел в "Арсенал", потому что Венгер хотел этого. Он не хотел мной заменить Санчеса. Мы разные игроки, у нас разные способности и таланты. Я сделаю все, что смогу, ради этого клуба»,– отметил он.