Կայացել է Converse Bank Yerevan Spring Run 2018 վազքի մարաթոնը
Կոնվերս Բանկի հովանու ներքո մայիսի 13-ին կայացել է Converse Bank Yerevan Spring Run 2018 վազքի մարաթոնը, որին մասնակցել են հարյուրավոր  վազորդներ: 2-12 տարեկան երեխաները դրա շրջանակներում հաղթահարել են 1 կմ երկարությամբ վազքուղին: Իսկ մեծահասակները ուժերը չափել են 5, 10 կմ վազքուղիներում, ինչպես նաև էստաֆետում: Այս մասին հայտնում են բանկի մամուլի ծառայությունից։
«Բանկի 25-ամյակի միջոցառումների շրջանակում սա այս տարի առողջ ապրելակերպի խրախուսմանը միտված առաջին նախաձեռնությունն է, որը ուղղված էր առողջ ապրելակերպի խրախուսմանը և սպորտի հանրայնացմանը: Բանկի աջակցությամբ օրերս մեկնարկել է ևս մեկ  լայնամասշտաբ նախագիծ, որի շրջանակներում մարզահրապարակներ են կառուցվելու թե Երևանում, թե մարզերում»,- ասել է Կոնվերս Բանկի Մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Արեգնազ Հակոբյանը՝ հավելելով, որ սիրողական վազքի այս մարաթոնին Բանկը հանդես է գալին նաև որպես մասնակից:
«Նման նախագծերի իրականացման հարցում Կոնվերս Բանկի հետ համագործակցում ենք արդեն երկրորդ տարին՝ ոչ միայն քարոզելով առողջ ապրելակերպ, այլև հնարավորություն ստանալով օգնություն ցուցաբերել առողջական խնդիրներ ունեցող երեխաների: Բանկի հովանավորությամբ իրականացված Converse Bank Yerevan Spring Run 2018-ի ողջ հասույթը կուղղվի ,Հայ մայրեր» ՀԿ-ի՝ առողջական խնդիրներ ունեցող փոքրիկ շահառուների աջակցմանը»,- եզրափակել է վազքի կազմակերպիչ Անահիտ Ադամյանը:

В весеннем забеге в Ереване приняли участие сотни бегунов
13 мая под эгидой Конверс Банка состоялся марафон «Конверс Банк - Весенний забег 2018г. в Ереване», в котором приняли участие сотни бегунов.
Согласно релизу, дети в возрасте 2-12 лет преодолели беговую дистанцию длиной 1 км. Взрослые соревновались на беговых дистанциях длиной 5, 10 км, а также в эстафете.
«Это первая инициатива по пропаганде здорового образа жизни и популяризации спорта, проведенная в текущем году в рамках мероприятий, посвященных 25-летию Банка. Недавно при поддержке Банка был запущен еще один крупномасштабный проект, в рамках которого как в Ереване, так и в регионах будут построены спортивные площадки», – сказала руководитель отдела маркетинга Конверс Банка Арегназ Акопян, добавив, что в этом марафоне любительского бега Банк выступил также и в роли участника.
«По части реализации подобных проектов мы сотрудничаем с Конверс Банком уже второй год, не только пропагандируя здоровый образ жизни, но и получая возможность помогать детям, имеющим проблемы со здоровьем. Вся прибыль, полученная от марафона “Конверс Банк - Весенний забег 2018г. в Ереване”, организованного под эгидой Конверс Банка, будет направлена на помощь маленьким бенефициарам НПО “Армянские матери”, имеющим проблемы со здоровьем», – отметила Анаит Адамян, организатор забега.