Կայացել է Converse Bank Yerevan Spring Run 2018 վազքի մարաթոնը
Կոնվերս Բանկի հովանու ներքո մայիսի 13-ին կայացել է Converse Bank Yerevan Spring Run 2018 վազքի մարաթոնը, որին մասնակցել են հարյուրավոր  վազորդներ: 2-12 տարեկան երեխաները դրա շրջանակներում հաղթահարել են 1 կմ երկարությամբ վազքուղին: Իսկ մեծահասակները ուժերը չափել են 5, 10 կմ վազքուղիներում, ինչպես նաև էստաֆետում: Այս մասին հայտնում են բանկի մամուլի ծառայությունից։
«Բանկի 25-ամյակի միջոցառումների շրջանակում սա այս տարի առողջ ապրելակերպի խրախուսմանը միտված առաջին նախաձեռնությունն է, որը ուղղված էր առողջ ապրելակերպի խրախուսմանը և սպորտի հանրայնացմանը: Բանկի աջակցությամբ օրերս մեկնարկել է ևս մեկ  լայնամասշտաբ նախագիծ, որի շրջանակներում մարզահրապարակներ են կառուցվելու թե Երևանում, թե մարզերում»,- ասել է Կոնվերս Բանկի Մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Արեգնազ Հակոբյանը՝ հավելելով, որ սիրողական վազքի այս մարաթոնին Բանկը հանդես է գալին նաև որպես մասնակից:
«Նման նախագծերի իրականացման հարցում Կոնվերս Բանկի հետ համագործակցում ենք արդեն երկրորդ տարին՝ ոչ միայն քարոզելով առողջ ապրելակերպ, այլև հնարավորություն ստանալով օգնություն ցուցաբերել առողջական խնդիրներ ունեցող երեխաների: Բանկի հովանավորությամբ իրականացված Converse Bank Yerevan Spring Run 2018-ի ողջ հասույթը կուղղվի ,Հայ մայրեր» ՀԿ-ի՝ առողջական խնդիրներ ունեցող փոքրիկ շահառուների աջակցմանը»,- եզրափակել է վազքի կազմակերպիչ Անահիտ Ադամյանը:

Spring Run 2018 marathon sponsored by Converse Bank held in Yerevan
Converse Bank Yerevan Spring Run 2018 marathon sponsored by Converse Bank was held on May 13. As the Bank reports, hundreds of runners took part in the marathon. Children aged 2-12 covered the 1 km long running distance. The adults contested on 5 and 10 km long running distances, as well as in the relay race.
“This is the first initiative aimed at encouragement of healthy lifestyle and popularization of sports organized this year within the framework of the events dedicated to the 25th anniversary of the Bank. Another extensive project was launched with the Bank’s support a few days ago. Within the framework of it sports grounds will be built both in Yerevan and in regions,” said Aregnaz Hakobyan, Head of Marketing Unit at Converse Bank, adding that the Bank was also a participant in the marathon of amateur race.
“This is already the second year of our cooperation with Converse Bank in terms of implementation of such projects, not only promoting healthy lifestyle, but also getting the opportunity to help children with health problems. The whole profit of Converse Bank Yerevan Spring Run 2018 sponsored by the Bank will be provided to “Armenian Mothers” NGO for the purpose of helping its little beneficiaries with health problems,” concluded Anahit Adamyan, the organizer of the marathon.