Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի քարտուղար Սերգեյ Մակարյանը քիչ առաջ դիմեց ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանին:
«Օրենսդրության խախտմամբ տեղի է ունեցել ներխուժում՝ ՀՀ ոստիկանության կողմից պահպանվող պետական պահպանության օբյեկտ հանդիսացող Երևանի քաղաքապետարանի շենք` խոչընդոտելով քաղաքապետարանի աշխատանքի բնականոն ընթացքը։
Դիմում ենք Ձեզ՝ ձեռնարկելու միջոցներ ոչ օրինական գործողությունները դադարեցնելու և քաղաքապետարանի բնականոն գործունեությունը վերականգնելու համար»,-ասված է քաղաքապետարանի պաշտոնական էջում հրապարակված հայտարարության մեջ:
Քաղաքապետարանի շենքում գտնվող մի քանի տասնյակ քաղաքացիների մի մասը պահանջում է հանդիպում քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ, մյուսները բղավում են՝ ոչ մի բանակցություն, մենք չենք բանակցում, պետք է հրաժարական տա Տարոն Մարգարյանը:
«Մենք չենք բանակցում քաղաքապետի տեղակալ Դավիթ Օհանյանի հետ, պահանջում ենք Տարոն Մարգարյանի հրաժարականը հիմա: Հիմա, հիմա»,-բացականչում են քաղաքապետարանի շենք մտած ցուցարարները:

Мэрия Еревана просит главу Полиции Армении принять меры в связи с вторжением протестующих
Секретарь аппарата мэрии Еревана Сергей Макарян немногим ранее обратился к начальнику Полиции Армении Валерию Осипяну.
«Уважаемый господин Осипян,
произошло незаконное вторжениие в охраняемое полицией РА административное здание мэрии Еревана, которое является объектом государственной охраны. Тем самым было нарушено функционирование мэрии.
Обращаемся к Вам с призывом  принять меры по пресечению незаконных действий и восстановлению нормальной работы мэрии», – говорится в обращении.
Группа протестующих сегодня ранее снесла ограждения вокруг реконструируемого парка в центре Еревана, после чего прорвалась в здание мэрии, требуя  отставки градоначальника Тарона Маргаряна.
При этом часть находящихся в здании мэрии протестующих требует встречи с Тароном Маргаряном, остальные же заявляют, что не намерены вести диалог и требуют отставки мэра.