Կոնվերս Բանկը զգալիորեն բարելավել է որոշ վարկերի տրամադրման պայմանները
Կոնվերս Բանկը գործարկել է  անշարժ գույքի գրավով ապահովված   վարկերի և վարկային քարտերի տրամադրման  ակցիա՝ զգալիորեն բարելավելով  վարկավորման պայմանները: Վարկեր տրամադրվում են այլ բանկերում գործող վարկերի տեղափոխման նպատակով:
«Կոնվերս Բանկի այս ակցիայի գործարկմամբ , նախ և առաջ,  պարզեցվել է վարկավորման գործընթացը: Այսօր, կախված վարկատեսակից, 15-25 մլն դրամի/ համարժեք արտարժույթի  չափով վարկավորման համար  եկամտի վերլուծություն չի պահանջվում: Վարկային հայտի ուսումնասիրությունը, վարկի տրամադրումն ու կանխիկացումը  կատարվում են անվճար, իսկ Գրավադրվող գույքի նախնական գնահատման և Նոտարական վավերացման ծախսերը հոգում է Բանկը»,- հայտնում են Բանկից:
Ակցիայի շրջանակներում անշարժ գույքի ձեռքբերման և կառուցապատման  վարկեր են տրամադրվում մինչև 180 ամիս, իսկ  անշարժ գույքի գրավադրմամբ  վարկեր և չվերականգնվող սահմանաչափով  վարկային քարտեր՝ առավելագույնը 84 ամիս ժամկետով:

В Армении существенно улучшили условия предоставления некоторых кредитов
Конверс Банк запустил акцию по предоставлению кредитов под залог недвижимого имущества и кредитных карт, существенно улучшив условия кредитования. Кредиты предоставляются с целью рефинансирования кредитов, действующих в других банках.
«Данной акцией Конверс Банка, в первую очередь, был упрощен процесс кредитования. Сегодня, в зависимости от вида кредита, для кредитов на сумму 15-25 млн. драмов РА/ эквивалентную сумму в иностранной валюте анализ доходов не требуется. Рассмотрение кредитной заявки, выдача и обналичивание производятся бесплатно, а расходы на предварительную оценку заложенного имущества и нотариальное заверение покрываются Банком», – отметили в Банке.
В рамках акции, кредиты на приобретение и строительство недвижимого имущества предоставляются на срок до 180 месяцев, а кредиты под залог недвижимого имущества и кредитные карты с невосстанавливаемым лимитом - до 84 месяцев.