Կոնվերս Բանկը զգալիորեն բարելավել է որոշ վարկերի տրամադրման պայմանները
Կոնվերս Բանկը գործարկել է  անշարժ գույքի գրավով ապահովված   վարկերի և վարկային քարտերի տրամադրման  ակցիա՝ զգալիորեն բարելավելով  վարկավորման պայմանները: Վարկեր տրամադրվում են այլ բանկերում գործող վարկերի տեղափոխման նպատակով:
«Կոնվերս Բանկի այս ակցիայի գործարկմամբ , նախ և առաջ,  պարզեցվել է վարկավորման գործընթացը: Այսօր, կախված վարկատեսակից, 15-25 մլն դրամի/ համարժեք արտարժույթի  չափով վարկավորման համար  եկամտի վերլուծություն չի պահանջվում: Վարկային հայտի ուսումնասիրությունը, վարկի տրամադրումն ու կանխիկացումը  կատարվում են անվճար, իսկ Գրավադրվող գույքի նախնական գնահատման և Նոտարական վավերացման ծախսերը հոգում է Բանկը»,- հայտնում են Բանկից:
Ակցիայի շրջանակներում անշարժ գույքի ձեռքբերման և կառուցապատման  վարկեր են տրամադրվում մինչև 180 ամիս, իսկ  անշարժ գույքի գրավադրմամբ  վարկեր և չվերականգնվող սահմանաչափով  վարկային քարտեր՝ առավելագույնը 84 ամիս ժամկետով:

Converse Bank has considerably improved the terms of issuing some loans
Converse Bank has launched a campaign of issuing loans secured with real estate as collateral and credit cards, significantly improving the lending terms. As the Bank reports in a release, loans are issued with the purpose of refinancing loans existing at other banks.
“With the launch of this campaign by Converse Bank, in the first place, the lending process has been simplified. Today, depending on the loan type, income analysis is not required for lending in the amount of AMD 15-25 million/its equivalent in foreign currency. Review of the loan application, loan disbursement and its encashment are done free of charge, and the costs of preliminary evaluation of the pledged property and notarization are covered by the Bank,” Panorama.am was told at the Bank press service.
Within the framework of the campaign, loans for acquisition and construction of real estate are issued with maturity up to 180 months; loans secured with real estate as collateral and credit cards with non-restorable limit - with maximum maturity of 84 months.