Մոսկվայում այսօր տեղի է ունեցել ԱՊՀ անդամ պետությունների անվտանգության մարմինների և հատուկ ծառայությունների ղեկավարների Խորհրդի հերթական՝ 44-րդ նիստը:
ԱԱԾ մամուլի կենտրոնի հաղորդմամբ, նիստին մասնակցում էր ՀՀ վարչապետին առընթեր ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն, գնդապետ Արթուր Վանեցյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են միջազգային ահաբեկչության, կիբեռհանցագործությունների, կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի, ինչպես նաև նախաքննության ոլորտում համագործակցության, տեղեկատվության անվտանգության և այլ հարցեր:

The regular 44th meeting of the Council of Heads of Security Agencies and Special Services of the Commonwealth of Independent States (CIS) Member States took place today in Moscow, Russia.
An Armenian delegation led by Colonel Artur Vanetsyan, the newly appointed Director of the National Security Service (NSS) under the Armenian government, also attended the CIS session, the NSS press service told Panorama.am.
The meeting focused on issues related to international terrorism, cybercrimes, organized crime, as well as cooperation in preliminary investigation field, information security, etc.