Նիգերիայի հավաքականի մարզիչը ֆուտբոլիստներին արգելել է ռուս աղջիկների հետ քնել
Նիգերիայի ֆուտբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Գերնոտ Ռորը հավաքականին արգելել է աշխարհի 2018 թվականի առաջնության ժամանակ ռուս աղջիկների հետ սեքսով զբաղվել, գրում է «Լենտա.ռու»-ն։
Նա հավելել է, որ խնդիր չի տեսնում այն բանում, եթե մարզիկների կանայք խաղից հետո կամ մարզումներ չնշանակված օրերին այցելեն նրանց։
«Ես թույլ չեմ տա ֆուտբոլիստնեևրին ռուս աղջիկների հրավիրել։ Ոչ, ոչ, ոչ։ Արգելքը չի վերաբերում միայն կապիտան Միքելին, ում ընկերուհին Ռուսաստանից է»,- նշել է Ռորը։
Ապրիլին անվտանգության և հետախուզության  բրիտանացի փորձագետ Էնթոնի Գլիսը կանխատեսել էր, որ Անգլիայի հավաքական կարող են գայթակղեցնող աղջիկների ուղարկել։ Նրա կարծիքով, Կրեմլը կարող է աղջիկներին օգտագործել՝ խանգարելու անգլիացիներին հաղթել։

Тренер сборной Нигерии ввел в команде запрет на секс с русскими девушками во время ЧМ-2018
Главный тренер сборной Нигерии по футболу Гернот Рор ввел в команде запрет на секс с русскими девушками во время чемпионата мира-2018 в России. Об этом сообщает «Лента.Ру» со ссылкой на Complete Sports Nigeria.
Рор отметил, что не видит проблемы в том, чтобы спортсменов навещали их жены после игр или в те дни, когда команда не тренируется.
«Тем не менее я не разрешу им приглашать русских девушек. Нет, нет, нет. Только капитана Микела, у которого подруга из России, это не касается», – отметил Рор.
В апреле британский эксперт по безопасности и разведке профессор Энтони Глис допустил, что к игрокам сборной Англии могут подослать русских соблазнительниц. По его мнению, Кремль может использовать девушек, чтобы помешать англичанам добыться результата.
Чемпионат мира пройдет в 11 городах России с 14 июня по 15 июля. Сборной Нигерии предстоят встречи с командами Хорватии, Исландии и Аргентины.