Զիդանը հեռացավ «Ռեալ»-ից
Մադրիդի «Ռեալ»-ի գլխավոր մարզիչը լքում է իր պաշտոնը։ Sports.ru-ի փոխանցմամբ Զինեդին Զիդանը այս մասին հայտարարել է Մադրիդում կազմակերպած հատուկ մամուլի ասուլիսի ժամանակ։ 45-ամյա մասնագետն արքայական ակումբ էր տեղափոխել է 2015/16 մրցաշրջանի ընթացքում և թիմին հասցրել է Չեմպիոնների լիգայում երեք հաջորդական հաղթանակի։
Նրա ղեկավարության ներքո «Ռեալը» հաղթել է Իսպանիայի, երկրի Սուպեր գավաթի,  ՈւԵՖԱ-ի երկու սուպեր գավաթի և աշխարհի ակումբային առաջնություններում։
Ընդհանուր առմամբ «Ռեալը» Զիդանի ղեկավարության ժամանակահատվածում նվաճել է 9 գավաթներ, նույնքան, ինչպես ակումբի նախորդ 6 մարզիչներն ութ տարվա ընթացքում։
«Որոշել եմ չշարունակել աշխատանքը «Ռեալ»-ի հետ։ Սա անսպասելի պահ էր, բայց թիմին հաղթանակաները շարունակելու համար փոփոխություններ են պետք, նոր մոտեցումներ և աշխատանքային մեթոդներ։ Հենց այս պատճառով էլ ես այսպիսի որոշում եմ ընդունել։ Ես մեծ սիրով եմ վերաբերում այս ակումբին և նրա նախագահին»,- հայտարարել է Զինեդին Զիդանը։

Зинедин Зидан покидает пост главного тренера «Реала»
Главный тренер «Реала» Зинедин Зидан покидает свой пост. Об этом было сегодня объявлено на специальной пресс-конференции в Мадриде.
Как передает sports.ru, 45-летний специалист принял мадридскую команду по ходу сезона-2015/16 и привел ее к трем подряд победам в Лиге чемпионов.
Также «Реал» под его руководством выиграл чемпионат Испании, Суперкубок страны, два Суперкубка УЕФА и дважды победил в чемпионате мира среди клубов.
В общей сложности королевский клуб за этот период завоевал с Зиданом 9 трофеев – столько же, сколько предыдущие 6 тренеров «Реала» выиграли за 8 лет.
«Я принял решение не продолжать работу с «Реалом». Это неожиданный момент, но команде, чтобы она продолжала побеждать, нужны перемены, новый подход и рабочие методики. Поэтому я принял такое решение.