Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ, Ալ.Սպենդիարյանի անվան Օպերայի և Բալետի թատրոնի թատերախումբը վանաձորցի երեխաներին է ներկայացրել «Անուշ» օպերան, որը բեմադրվել է հատուկ դպրոցական տարիքի երեխաների համար: Կոնվերս Բանկից հայտնում են, որ բանկի աջակցությամբ կազմակերպված միջոցառմանը ներկա են եղել հարյուրավոր երեխաներ՝ այդ թվում հատուկ խնամքի կենտրոնների շահառուներ:
«Կոնվերս Բանկում ավանդաբար նշում են Երեխաների միջազգային օրը՝ տարբեր մարզերում բնակվող երեխաների հունիսի մեկին փոքրիկ տոն նվիրելով: Այս անգամ մենք նրանց դասական երաժշտություն ունկնդրելու հնարավորություն ընձեռեցինք: Թումանյանի «Անուշ»-ի ներկայացումը Վանաձորում պատահական չէր: Ո՞վ ավելի լավ կհասկանա մեծ հայ գրողին, եթե ոչ նրա բնօրրան Լոռիում ծնված ու մեծացած, թումանյանական լեզվի նրբերանգներին տիրապետող երեխաները»,-ասել էԿոնվերս Բանկի Մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Արեգնազ Հակոբյանը:
Նախորդ տարիներին՝ հունիսի մեկի կապակցությամբ, Կոնվերս Բանկը գլյուկոմետրի թեստ-երիզներ և նվերներ է հանձնել Արզնի 1 առողջարանում հանգստացող, «Մուրացան» հիվանդանոցում բուժվող շաքարային դիաբետով հիվանդ երեխաներին: Իսկ Բանկի աշխատակիցները արյուն են հանձնել Արյունաբանական Կենտրոնում բուժվող երեխաների համար և համալրել Վանաձորի մանկատան 10 սաների անունով բացված ավանդային հաշիվները: Գումարը երեխաները տնօրինելու իրավունք կունենան չափահաս դառնալուց հետո:

В армянском Ванадзоре состоялось представление оперы «Ануш»
По случаю Международного дня защиты детей, труппа Академического театра оперы и балета им. Ал. Спендиаряна представила детям Ванадзора оперу «Ануш», которая была поставлена специально для детей школьного возраста.
Согласно релизу, на мероприятии, организованном при содействии Конверс Банка, присутствовали сотни детей, в том числе бенефициары центров по специальному уходу за детьми.
«Конверс Банк традиционно празднует Международный день защиты детей, даря первого июня небольшой праздник детям, проживающим в разных регионах. На этот раз мы предоставили им возможность послушать классическую музыку. Представление “Ануш” Туманяна в Ванадзоре не было случайным. Кто поймет великого армянского писателя лучше детей, рожденных и выросших в Лори, на его родине, детей, которые владеют особенностями туманянского языка?» - сказала Арегназ Акопян, руководитель отдела маркетинга Конверс Банка.
В предыдущие годы, по случаю первого июня, Конверс Банк передал тест-полоски для глюкометра и подарки детям, страдающим сахарным диабетом, отдыхающим в санатории «Арзни-1» и проходящим лечение в больнице «Мурацан». А сотрудники Банка сдали кровь для детей, лечащихся в Гематологическом центре, и пополнили депозитные счета, открытые на имя 10-и воспитанников детского дома Ванадзора. Дети получат право распоряжения этими средствами по достижении совершеннолетия.