ՊԵԿ. Հայտնաբերվել է մաքսային հսկողությունից թաքցված չհայտարարագրված ապրանք
Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչությունն օրերս մաքսային կանոնների խախտման հերթական խոշոր փորձն է կանխել:
ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ հունիսի 3-ին Արևելյան մաքսատուն-վարչության «Գոգավան-Պրիվոլնոյե» մաքսակետի աշխատակիցները զննման են ենթարկել մաքսային հսկողության գոտուց դուրս կայանված բեռնատար ավտոմեքենան, ինչի արդյունքում հայտնաբերվել է մաքսային հսոկողությունից թաքցված 1050 հատ, ընդհանուր քաշով 525 կգ պլաստմասե տարա: Պարզվել է, որ քաղաքացին բեռը ներկրել է Վրաստանից և մաքսային ձևակերպումներից խուսափելու նպատակով փորձել է չհայտարարագրել այն:
Փաստի առթիվ կազմվել է համապատասխան արձանագրություն, հայտնաբերված ապրանքը և բեռնատար ավտոմեքենան կապարակնքնվել են և ուղարկվել մաքսային պահեստ՝ հետագա քննության համար:

Armenia’s State Revenue Committee has prevented a regular attempt of customs rules violation in the country by barring a person from smuggling plastic containers into Armenia.
The officers of the Gogavan-Privolnoye customs clearance on Sunday inspected a truck parked outside the customs control zone, revealing some 1,050 pieces of plastic containers with a total weight of 525 kilograms hidden from customs control.
The citizen was found to have imported the cargo from Georgia, failing to declare them in an attempt to avoid customs control, the State Revenue Committee’s press service told Panorama.am.
The committee has prepared a report on the incident, sealing the discovered product and the truck and sending them to the customs warehouse for further investigation.