ՊԵԿ. Հայտնաբերվել է մաքսային հսկողությունից թաքցված չհայտարարագրված ապրանք
Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչությունն օրերս մաքսային կանոնների խախտման հերթական խոշոր փորձն է կանխել:
ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ հունիսի 3-ին Արևելյան մաքսատուն-վարչության «Գոգավան-Պրիվոլնոյե» մաքսակետի աշխատակիցները զննման են ենթարկել մաքսային հսկողության գոտուց դուրս կայանված բեռնատար ավտոմեքենան, ինչի արդյունքում հայտնաբերվել է մաքսային հսոկողությունից թաքցված 1050 հատ, ընդհանուր քաշով 525 կգ պլաստմասե տարա: Պարզվել է, որ քաղաքացին բեռը ներկրել է Վրաստանից և մաքսային ձևակերպումներից խուսափելու նպատակով փորձել է չհայտարարագրել այն:
Փաստի առթիվ կազմվել է համապատասխան արձանագրություն, հայտնաբերված ապրանքը և բեռնատար ավտոմեքենան կապարակնքնվել են և ուղարկվել մաքսային պահեստ՝ հետագա քննության համար:

КГД Армении сообщает о пресечении крупной попытки нарушения таможенных правил
Как сообщает пресс-служба КГД, 3 июня сотрудники таможни на КПП «Гогаван-Привольное» подвергли осмотру грузовой автомобиль, припаркованный за пределами полосы таможенного контроля, обнаружив 1050 пластмассовых тар общим весом в 525 кг, сокрытых от таможенного контроля.
Выяснилось, что гражданин импортировал груз из Грузии и во избежание таможенных оформлений попытался не декларировать его.
По данному факту составлен соответствующий протокол, обнаруженный товар и грузовой автомобиль запломбированы и направлены на таможенный склад – для дальнейшего расследования.