ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հերթական անգամ իջեցնում է ոսկյա իրերի գրավով վարկերի տոկոսադրույքները
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը, հավատարիմ մնալով հաճախորդների համար լավագույն պայմաններով վարկերի տրամադրման գաղափարներին, հայտարարում է ոսկյա իրերի գրավով վարկերի տոկոսադրույքների, ինչպես նաև դրանց նկատմամբ կիրառվող միջնորդավճարների հերթական նվազման մասին:
Բանկը հնարավորություն է տալիս հաճախորդներին ձևակերպել ոսկյա իրերի գրավադրմամբ վարկեր հետևյալ շահավետ պայմաններով.
• 2%* ՀՀ դրամով վարկերի համար, 1%* ԱՄՆ դոլարով վարկերի համար,
• վարկը տրամադրվում է ոսկու արժեքի մինչև 150% - ի չափով,
• վարկի մարման ժամկետ՝ մինչև 5 տարի, ընդ որում վարկի մարման եղանակը ընտրվում է հաճախորդի կողմից իր հայեցողությամբ,
• վարկի գումար՝ մինչև 3,000,000 ՀՀ դրամ (կամ համարժեքը ԱՄՆ դոլարով):
Բացի այդ, ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում գործում է հատուկ առաջարկ վերաֆինանսավորվող լոմբարդային վարկերի համար: Տեղափոխելով իրենց ոսկյա իրերի գրավով վարկերը այլ բանկերից կամ վարկային կազմակերպություններից ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կկարողանան ստանալ վարկի գումար՝ գրավի արժեքի մինչև 30%-ով ավելի չափով:
Ձևակերպելով ոսկյա իրերի գրավադրմամբ վարկեր ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում, հաճախորդները կօգտվեն նաև հետևյալ առավելություններից.
- վարկի տրամադրման մասին որոշումը կայացվում է հաշված րոպեների ընթացքում;
- վարկի ձևակերպումը կատարվում է տեղում և տևում է ընդամենը մի քանի րոպե.
- վարկ ստանալու համար հաճախորդին անհրաժեշտ է ներկայացնել փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ՝ անձը հաստատող փաստաթուղթ և հանրային ծառայությունների համարանիշ (սոցիալական քարտ):
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում վարկավորման պայմանների վերաբերյալ ավելի մանրամասն տեղեկություններ կարելի է ստանալ Բանկի մասնաճյուղերում, www.vtb.am կայքում, Միասնական տեղեկատվական ծառայության 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения), придерживаясь идеи предоставления кредитов на наилучших условиях для клиентов, объявляет об очередном снижении процентных ставок кредитов под залог золотых изделий, а также применяемых к ним комиссий.
Согласно релизу, банк предоставляет клиентам возможность оформить кредиты под залог золотых изделий на следующих выгодных условиях:
• от 2% для кредитов в драмах РА, от 1% для кредитов в долларах США,
• кредит выдается в размере до 150% от стоимости золота,
• срок погашения кредита - до 5 лет, при этом метод погашения кредита выбирается клиентом по своему усмотрению,
• сумма кредита - до 3,000,000 драмов РА (эквивалент в долларах США).
Кроме этого, в Банке ВТБ (Армения) действует специальное предложение для рефинансируемых ломбардных кредитов. Переведя свои кредиты под залог золотых изделий из других банков или кредитных организаций в Банк ВТБ (Армения), клиенты смогут получить сумму кредита до 30% больше от стоимости залога.
«Оформляя кредиты под залог золотых изделий в Банке ВТБ (Армения), клиенты воспользуются также следующими преимуществами:
- решение о предоставлении кредита принимается в течение считанных минут;
- оформление кредита происходит на месте и занимает всего несколько минут;
- для получения кредита клиенту необходимо представить минимальный пакет документов - документ, удостоверяющий личность и номер общественных услуг (социальную карту).
Более подробную информацию об условиях кредитования в Банке ВТБ (Армения) можно узнать в филиалах Банка, на сайте www.vtb.am, в Единой информационной службе по номеру 87-87.
• Эффективная годовая процентная ставка - от 16.5% в драмах РА, от 15.5% в долларах США», – говорится в сообщении.