Համաշխարհային ֆուտբոլի աստղերը կժամանեն Երևան
Հուլիսի 8-ին Երևանում կկայանա համաշխարհային ֆուտբոլային աստղերի խաղը։ Լատինամերիկացի և Եվրոպացի աստղերը կխաղան միմյանց դեմ։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտնեց «Փյունիկ» ակումբի նոր սեփականատեր Արթուր Սողոմոնյանը, ով հանդիպման կազմակերպիչն է։
Նա տեղեկացրեց, որ Հայաստան կժամանեն և հանդիպմանը կմասնակցեն այնպիսի ճանաչված ֆուտբոլիստներ, ինչպիսիք են՝ Ռիվալդոն, Հերնան Կրեսպոն, Գաբրիել Բատիստուտան, Դիդան, Կաֆուն, Իվան Սամորանոն, Ժուլիանո Բելետին, Սերժինիոն, Պաոլո Մալդինին, Յուրի Ջորկաեֆը, Յարի Լիտմանեն, Հրիստո Ստոիչկովը, Դեմետրիո Ալբերտինին, Լյուդովիկ Ժուլին, Կախա Կալաձեն, Ռայան Գիգսը։
«Հուլիսի 6-8-ը Երևանի Ազատության հրապարակում կանցկացվի նաև ֆուտբոլային ֆան-գոտի, իսկ հուլիսի 8-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան Հանրապետական մարզադաշտում տեղի կունենա Լատինական Ամերիկայի և Եվրոպայի աստղերի հանդիպումը»,- նշեց Սողոմոնյանը։
Նա նշեց, որ դեռևս վերջնական պայմանավորվածություն չկա, բայց  հնարավոր է, որ ժամանեն նաև Կառլես Պույոլը, Ռոբերտո Կարլոսն, Կական, Տոտտին։
«Հուլիսի 8-ին աշխարհի առաջնության խաղ չի լինելու Ռուսաստանում, այդ օրը հանգստյան օր է լինելու մասնակիցների համար։ Հենց այդ օրն էլ Հայաստանում կանցկացվի այս հանդիպումը»,- ասաց Նոբել Առուստամյանը։
Հանդիպումը կմեկնաբանի Ռուսաստանում բնակվող հայազգի հայտնի ֆուտբոլային մեկնաբան Նոբել Առուստամյանը, ով ներկա էր այսօրվա ասուլիսին։

Легенды мирового футбола соберутся в Армении
В Ереване 8 июля состоится футбольный праздник – матч с участием звезд мирового футбола. Как сообщил сегодня на встрече с журналистами организатор встречи, владелец ереванского «Пюника» Артур Согомонян, состоится матч сборных Европы и Латинской Америки.
Так, по его словам, свое участие уже подтвердили ряд звезд мирового футбола. Из Латинской Америки – Кафу, Ривалдо, Креспо, Габриэль Батистута, Дида, Иван Саморано, Алдаир, Жулио Сезар, Сержиньо
Из Европы: Паоло Мальдини, Юрий Джоркаефф, Христо Стоичков, Каха Каладзе, Деметрио Альбертини, Людовик Жюли, Райан Гиггз.
В Ереване 6-8 июля будет создана фан-зона ЧМ-2018, матч легенд футбола в Ереване будет проводиться в разгар чемпионата мира – 8 июля на стадионе «Республиканский»
«Мы выбрали 8 июля не случайно. Это первый день отдыха, когда не будут проводиться матчи – в преддверии полуфиналов командам предоставят два дня на подготовку. Поэтому мы думаем, что к этому событию в Ереване будет приковано внимание не только армянских любителей футбола, но и болельщиков со всего мира», – отметил Согомонян.