Արցախի ոստիկանապետը պաշտոնից ազատվելու մասին զեկուցագիր է ներկայացրել  Բակո Սահակյանին
Արցախի ոստիկանության պետ Կամո Աղաջանյանը պաշտոնից հրաժարվելու զեկուցագիր է ներկայացրել Արցախի Հանրապետության նախագահին:
Նրա հայտարարության մեջ ասված է.
«Սիրելի Արցախցիներ
Վերջին շրջանում առաջացած բողոքի ալիքը խորհելու առիթ տվեց բոլորիս ու մտահոգությանս պատճառը իմ հրաժարականի պահանջը չէր միայն, այլև  երկրի ներքին անվտանգությունը չխաթարելու և ներքաղաքական սրացումներից զերծ մնալու նպատակը։
Սիրելի հայրենակիցներ
1991թ-ից ես հող հայրենիի կանչով և ձեզանից շատ շատերի օրինակով  կամավորագրվել եմ Արցախյան ազատամարտին։  ԼՂՀ ինքնապաշտպանական ուժերի ՈՒխտաձորի ջոկատի հրամանատարից հասնելով ՀՀ ՊՆ բանակային կորպուսի հրամանատարի պատասխանատու պաշտոնին, ողջ ծառայությանս ընթացքում սեփական կենսագրությամբ ու օրինակով եմ փորձել ներկայացնել Հայրենքի հանդեպ գերագույն նվիրումի դրսևորումը։ 2013թ. մարտի 25-ից ցայսօր զբաղեցնելով ոստիկանության պետի պաշտոնը իմ հիմնական նպատակն ու առաքելությունն եմ համարել ծառայել ժողովրդիս, ստեղծել  ու ամրապնդել լիարժեք վստահության մթնոլորտ ոստիկանության և հասարակության միջև։ Թե ինչքանով է դա ինձ հաջողվել, թողնում եմ ձեր դատին։
Որքան էլ որ բարձրագոչ հնչի, ինձ համար միշտ եղել ու այսօր էլ շարունակում է ամենաառաջնային համարվել ինչպես արտաքին, այնպես էլ ներքին անվտանգությունը, ժողովրդի խաղաղ կենսագործունեության  համար բոլոր պայմանների ապահովումը, որի համար պարտավոր ենք չխնայել ոչինչ ու չկանգնել ոչ մի խոչընդոտի առաջ։
Սիրելի բարեկամներ
Հաշվի առնելով իմ հրաժարականի ներկայացման վերաբերյալ  հասարակության մեջ առաջացած պահանջը, ոստիկանության պետի պաշտոնից ազատվելու մասին զեկուցագիր եմ ներկայացրել Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանին։
Վերջում կուզեի հավաստիացնել, որ այսուհետ ևս շարունակելու եմ հավատարիմ մնալ Արցախի Հանրապետության պետականության ամրապնդման գործին և  հայրենիքին սպառնացող յուրաքանչյուր վտանգի դեպքում պատրաստ եմ սեփական օրինակով ապացուցել այն։

Вслед за госминистром в отставку ушел начальник Полиции Арцаха Камо Агаджанян
Начальник Полиции Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Камо Агаджанян представил рапорт об отставке президенту республики Бако Саакяну.
«Недавняя волна протеста дала повод к размышлениям всем нам, и причиной моей обеспокоенности было не только требование моей отставки, но и цель не ставить под угрозу внутреннюю безопасность страны и избегать внутриполитических обострений»,  – говорится в заявлении.
«С 25 марта 2013 года по сей день занимая должность начальника Полиции, я считал своей главной целью и миссией служить народу, создавать и укреплять атмосферу полноценного доверия между полицией и обществом. Насколько мне это удалось, оставляю на ваш суд», – указал Камо Агаджанян.
«Уважаемые друзья, принимая во внимание возникшее в обществе требование моей отставки, я представил президенту Республики Арцах Бако Саакяну рапорт об увольнении с должности начальника Полиции.
В заключение хотел бы заверить, что и впредь буду привержен укреплению государственности Республики Арцах, а в случае любой угрозы Родине готов собственным примером доказать это.
Служил и служу Родине», – подчеркнул  Камо Агаджанян.
Напомним, немногим ранее Бако Саакяну заявление об отставке представил Государственный министр Республики Арцах Араик Арутюнян. Он обещал представить причины своего решения на пресс-конференции в 15:00.