14-ամյա դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը միջազգային մրցույթում արժանացել է առաջին մրցանակին
Փառատոնի ֆեյսբուքյան էջից  տեղեկանում ենք, որ մրցույթում առաջին մրցանակին արժանացել է մոսկվաբնակ 14-ամյա դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը:
Եվան սովորում է Մոսկվայի Պ.Չայկովսկու անվան պետական կոնսերվատորիային կից երաժշտական դպրոցում: Նա նվագում է 3 տարեկանից, մասնակցել է 15-ից ավելի միջազգային մրցույթների և փառատոների` մասնավորապես «Շոպեն» դաշնակահարների մանկապատանեկան միջազգային մրցույթին (Լեհաստան), «Չիտա դի Սան-Դոնա-դի-Պյավե» II միջազգային մրցույթին (Իտալիա), Բակուլովի անվան դաշնակահարների համառուսաստանյան մրցույթին (Եկատերինբուրգ), Clavi Cologne Piano Competition (Գերմանիա) և արժանացել բացառապես առաջին մրցանակների:
Մասնագետների գնահատմամբ, Եվան ձգտում է ոչ միայն ուղղակի նվագել, այլ ունկնդրին փոխանցել երաժշտությունն իր ամբողջ գեղեկցությամբ և խորությամբ:

Young Armenian pianist Eva Gevorgyan living in Russia has been named first prize winner of the Junior Division of the Cleveland International Piano Competition for Young Artists.
The competition for pianists aged 12-17 was held from 30 May to 9 June in Ohio, Panorama.am reports, citing its Facebook page.
Eva is studying at the music school under the Moscow State Tchaikovsky Conservatory. She has been playing the piano since 3 years of age. Eva has been taking part in international music competitions and festivals since she was 15 years old, winning all of them.
According to the experts, Eva does not simply play; she strives to convey the music to the audience in its full depth and beauty.