ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը՝ «Վահանաձև գեղձի կովկասյան դպրոց» համաժողովի գլխավոր հովանավոր
«Շենգավիթ» բժշկական կենտրոնում տեղի է ունեցել «Վահանաձև գեղձի կովկասյան դպրոց» միջազգային ուսումնական դասընթացը, որը կազմակերպվել է «Հայկական հակաքաղցկեղային լիգա» ՀԿ-ի կողմից: Դասընթացի կազմակերպման գլխավոր հովանավոր դարձավ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը:
Բանկից հայտնում են. «Նման մասշտաբային միջոցառումը կարևոր նշանակություն ունի տարածաշրջանում բժշկական ոլորտի համար: Դասընթացի ընթացքում Հայաստանից, Ռուսաստանից, Վրաստանից և Եվրոպայից բարձր որակավորում ունեցող բժիշկները, վահանաձև գեղձի հիվանդությունների բուժման առաջատարները հանդես են եկել դասախոսություններով, անցկացրել գործնական պարապմունքներ և վիրահատություններ: Համաժողովին մասնակցել են առաջատար բժշկական հաստատությունների շուրջ 200 բժիշկներ տարբեր երկրներից:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ձգտում է նպաստել առողջապահության ոլորտի զարգացմանը, և հովանավորչական գործունեության շրջանակներում բազմիցս մասնակցում է բժշկության, առողջ ապրելակերպի և սպորտի ոլորտում տարաբնույթ նախագծերի կազմակերպմանը»։

В Армении прошел медицинский форум «Кавказская школа щитовидной железы»
В ереванском медицинском центре «Шенгавит» прошел международный учебный курс «Кавказская школа щитовидной железы», организованный ОО «Армянская противораковая лига». Генеральным спонсором организации форума стал Банк ВТБ (Армения).
Согласно релизу, подобное масштабное мероприятие имеет важное значение для медицинской сферы в регионе. В течение учебного курса высококвалифицированные врачи из Армении, России, Грузии и Европы, мировые лидеры в лечении заболеваний щитовидной железы выступили с лекциями, провели практические занятия и операции. В форуме приняли участие около 200 врачей из ведущих медицинских учреждений разных стран.
Как отмечается, Банк ВТБ (Армения) стремится вносить свой вклад в развитие здравоохранения Армении, и в рамках спонсорской деятельности неоднократно принимает участие в организации разнообразных проектов в сфере медицины, продвижения здорового образа жизни и спорта.