«Տաշիր». Սոցիալապես անապահով ընտանիքների էլեկտրաէներգիայի ծախսի 25-ից 30 տոկոսը կհոգա ընկերությունը
«Տաշիր» ընկերությունների խումբը հանդես է եկել էլեկտրաէներգիայի սակագնի փոխհատուցման վերաբերյալ հայտարարությամբ:
«ՀՀ վարչապետ Ն. Փաշինյանի հետ քննարկումների արդյունքում «Տաշիր» ընկերությունների խումբը որոշում է կայացրել ս.թ. հուլիսի 1-ից սոցիալապես անապահով ընտանիքներին տրամադրել էլեկտրաէներգիայի սակագնի մասնակի փոխհատուցում` 1 կվտ*ժ-ի դիմաց 10 դրամի չափով՝ ամսական մինչև 250 կվտ*ժ ծախսից: Փոխհատուցումը կտրամադրվի «Տաշիր» ընկերությունների խմբի սեփական միջոցներից և կկազմի սոցիալապես անապահով ընտանիքների էլեկտրաէներգիայի ծախսի 25-ից 30 տոկոս:
Սոցիալապես անապահով խմբերին ցուցաբերվող աջակցությունը ընկերության սոցիալական ծրագրերի գերակա ուղղություններից է: Ընդունված որոշումը դեռևս 2015-2016թթ. իրականացված ծրագրի տրամաբանական շարունակությունն է:
Հիշեցնենք, որ 2015թ. օգոստոս ամսից մինչև 2016թ. հուլիսը մինչև 250 կվտ*ժ էլեկտրաէներգիա սպառող յուրաքանչյուր բաժանորդի՝ ՀՀ կառավարության և «Տաշիր»-ի կողմից պարիտետային սկզբունքով փոխհատուցում է տրամադրվել ավելացված սակագնի չափով»,-ասված է «Տաշիր» խմբի տարածած մամուլի հաղորդագրության մեջ:

Tashir Group to partially cover energy costs of Armenia’s low-income families
The Tashir Group of Companies owned by Russian-Armenian businessman Samvel Karapetyan has today unveiled its plan to partially compensate the energy costs of Armenia’s low-income families.
“After discussions with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, the Tashir Group of Companies has decided to provide a partial compensation for energy consumption to socially insecure families in the amount of 10 drams for each 1 kilowatt-hours of consumed electricity from July 1,” the group said in a statement.
The company added the compensation will be made for a monthly threshold of up to 250 kilowatt-hours.
It will be provided from the personal funds of Tashir Group and is expected to cover some 25-30 percent of the families’ energy costs.
“Supporting socially insecure groups is among the priorities of the company's social programs. The adopted decision is the logical continuation of the program implemented back in 2015-2016,” the statement said.