«Տաշիր». Սոցիալապես անապահով ընտանիքների էլեկտրաէներգիայի ծախսի 25-ից 30 տոկոսը կհոգա ընկերությունը
«Տաշիր» ընկերությունների խումբը հանդես է եկել էլեկտրաէներգիայի սակագնի փոխհատուցման վերաբերյալ հայտարարությամբ:
«ՀՀ վարչապետ Ն. Փաշինյանի հետ քննարկումների արդյունքում «Տաշիր» ընկերությունների խումբը որոշում է կայացրել ս.թ. հուլիսի 1-ից սոցիալապես անապահով ընտանիքներին տրամադրել էլեկտրաէներգիայի սակագնի մասնակի փոխհատուցում` 1 կվտ*ժ-ի դիմաց 10 դրամի չափով՝ ամսական մինչև 250 կվտ*ժ ծախսից: Փոխհատուցումը կտրամադրվի «Տաշիր» ընկերությունների խմբի սեփական միջոցներից և կկազմի սոցիալապես անապահով ընտանիքների էլեկտրաէներգիայի ծախսի 25-ից 30 տոկոս:
Սոցիալապես անապահով խմբերին ցուցաբերվող աջակցությունը ընկերության սոցիալական ծրագրերի գերակա ուղղություններից է: Ընդունված որոշումը դեռևս 2015-2016թթ. իրականացված ծրագրի տրամաբանական շարունակությունն է:
Հիշեցնենք, որ 2015թ. օգոստոս ամսից մինչև 2016թ. հուլիսը մինչև 250 կվտ*ժ էլեկտրաէներգիա սպառող յուրաքանչյուր բաժանորդի՝ ՀՀ կառավարության և «Տաշիր»-ի կողմից պարիտետային սկզբունքով փոխհատուցում է տրամադրվել ավելացված սակագնի չափով»,-ասված է «Տաշիր» խմբի տարածած մամուլի հաղորդագրության մեջ:

Группа компаний «Ташир» приняла решение о компенсации тарифа на электроэнергию в Армении
По итогам проведенных с премьер-министром Армении Николом Пашиняном обсуждений, группа компаний «Ташир» приняла решение о предоставлении с 1 июля 2018 года частичной компенсации (в размере 10 драмов за 1 кВт*ч) тарифа на электроэнергию малообеспеченным слоям населения, потребляющим ежемесячно до 250 кВт*ч электроэнергии.
Как сообщают из компании, расходы по возмещению составят порядка 25-30% от общего уровня потребления электроэнергии социально незащищенными слоями населения Республики Армения и будут выделены из средств группы компаний «Ташир».
«Содействие  малообеспеченным слоям населения всегда являлось приоритетным направлением в политике социальной ответственности группы компаний „Ташир”. Принятое решение является продолжением подобной инициативы, реализованной  несколько лет назад.
Так, правительство Армении и благотворительный фонд „Ташир” с августа 2015 года по июль 2016 года на паритетных началах компенсировали повышение тарифа абонентам, потребляющим до 250 кВт*ч электроэнергии», – говорится в сообщении.