Մեկ օրում՝  12 ՃՏՊ, 24 մարդ տուժել է
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունիսի 21-ից 22-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 33 դեպք։
Մասնավորապես՝ խարդախության և յուրացման կամ վատնման 8-ական, անձնական ունեցվածքի գողության 6, մարմնական վնասվածք հասցնելու 5, խուլիգանության և պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 2-ական, հարկերից խուսափելու ու թմրամիջոցի հայտնաբերման 1-ական դեպք։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 4 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 2 և խարդախության 1 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 12 պատահար, ինչի հետևանքով 24 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период с 21 по 22 июня сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 33 случая преступлений.
В частности, по 8 случаев мошенничества и присвоения или растраты, 6 случаев кражи личного имущества, 5 случаев причинения телесных повреждений и мошенничества, по 2 случая хулиганства и злоупотребления должностными полномочиями, по 1 случаю уклонения от уплаты налогов и обнаружения наркотиков.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 2 случая кражи личного имущества и 1 случай мошенничества, зарегистрировано 4 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 12 ДТП: 24 человека получили телесные повреждения разных степеней тяжести.