Մեկ օրում՝  12 ՃՏՊ, 24 մարդ տուժել է
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունիսի 21-ից 22-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 33 դեպք։
Մասնավորապես՝ խարդախության և յուրացման կամ վատնման 8-ական, անձնական ունեցվածքի գողության 6, մարմնական վնասվածք հասցնելու 5, խուլիգանության և պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 2-ական, հարկերից խուսափելու ու թմրամիջոցի հայտնաբերման 1-ական դեպք։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 4 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության 2 և խարդախության 1 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 12 պատահար, ինչի հետևանքով 24 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, 33 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from June 21 to June 22.
As the Police reports, in particular, 8 cases of swindling and 8 cases of squandering or embezzlement, 6 cases of theft of personal property, 5 cases of infliction of bodily injuries, 5 cases of swindling, 2 cases of hooliganism and 1 cases of abuse of official power, 1 case of tax evasion and 1 case odd detection of narcotics.
From earlier committed crimes 2 cases of theft of personal property and 1 case of swindling have been detected, 4 cases of voluntary surrender of arms and ammunition have been registered.
Over the past 1 day, 12 road traffic accidents have been registered in the republic: 24 people got bodily injuries of varying levels of gravity.