Արմեն Սարգսյանը Փարիզում ներկայացրել է Հայաստանում ներդրումներ կատարելու գրավչությունը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հունիսի 24-25-ին Փարիզ կատարած մասնավոր այցի շրջանակում հանդիպում է ունեցել ֆրանսիական երկու տասնյակից ավելի խոշոր ձեռնարկությունների, որոնց թվում՝ «Dassault systemes»-ի, «Channel»-ի, «Crédit Agricole» բանկի, «Aéroport de Paris»-ի, «Lactalis group»-ի, «CNIM»-ի, «Egis-Group»-ի, «Surys»-ի  և այլ ընկերությունների ղեկավարների հետ:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ՝ հանդիպումներում նախագահ  Սարգսյանը ներկայացրել է Հայաստանի ներդրումային միջավայրը, հատկապես՝ Հայաստանում տեղի ունեցած ներքաղաքական վերափոխումների, նոր իշխանությունների կողմից հավասար և օրինական գործարար միջավայր ձևավորելուն ուղղված բարեփոխումների միջոցառումների լույսի ներքո: Նախագահը հաստատել է Հայաստանում օտարերկրյա ներդրումների համար անհրաժեշտ բարենպաստ պայմաններ ստեղծելու իշխանությունների պատրաստակամությունն ու հանձնառությունը:
Նա շեշտել է Հայաստանում ներդրումներ կատարելու գրավչությունը՝ Եվրասիական տնտեսական միության  և Իրանի շուկաներ մուտք գործելու ներուժով և հնարավորությամբ:
Նախագահ Սարգսյանը անդրադարձել է այս տարվա հոկտեմբերին Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության շրջանակում կայանալիք տնտեսական ֆորումին՝ հրավիրելով ձեռնարկություններին բերել իրենց գործուն և ակտիվ մասնակցությունը:

Президент Армен Саркисян в Париже представил инвестиционную привлекательность Армении
Президент Армении Армен Саркисян 24-25 июня в рамках частного визита в Париж встретился с руководителями более двух десятков крупных французских компаний, в числе которых «Dassault systemes», «Channel», банк «Crédit Agricole», «Aéroport de Paris», «Lactalis group», «CNIM», «Egis-Group», «Surys» и другие компании. Подробности представляет пресс-служба президента РА.
На встречах президент Саркисян представил инвестиционную среду Армении, в частности, в свете имевших место в Армении внутриполитических преобразований, осуществляемых новыми властями реформ по формированию равной и законной бизнес-среды.
Президент подтвердил готовность и приверженность властей созданию необходимых для иностранных инвестиций благоприятных условий.
Он подчеркнул инвестиционную привлекательность Армении  в плане потенциала и возможностей для выхода на рынки Евразийского экономического союза и Ирана.
Президент Саркисян коснулся также предстоящего в октябре 2018 года в Ереване экономического форума, который пройдёт в рамках Саммита Франкофонии. Он пригласил руководителей компаний принять действенное и активное участие в форуме.